[VIDEO] Europska liga: Arsenal dominirao no Atletico remizirao, Marseille siguran protiv Salzburga

Odigrane su uzbudljive prve utakmice polufinala.

Večeras su odigrane prve utakmice polufinala Europske lige, a uz pregršt zanimljivosti vidjeli smo tri gola i veliko iznenađenje u Engleskoj.

Naime, na Emiratesu su se susreli Arsenal i Atletico Madrid, a susret je završio izjednačeno, 1:1, iako su Topnici trebali pobijediti s tri, četiri gola prednosti. Sami početak utakmice obilježio je hrvatski reprezentativni branič Šime Vrsaljko, koji je u drugoj i desetoj minuti napravio dva oštra prekršaja nad Wilshereom i Lacazetteom i zaradio crveni karton. To je u potpunosti razljutilo trenera Rojiblancosa Diega Simeonea, koji je poslan na tribine.

Također, madridska momčad ostala je u šoku pa su Topnici počeli pritiskati sa svih strana. Lacazette je pogodio stativu, Oblak je radio nevjerojatne intervencije na udarce Francuza, Wilsherea, Welbecka i Monreala, a jedinu priliku u prvom dijelu za goste imao je Griezmann, no njegov pokušaj iz 37. minute obranio je Ospina.

Nastavak je otvorio Ramsey, ali i njegov udarac obranio je Oblak. Ipak, Slovenac ništa nije mogao napraviti u 61. minuti. Wilshere i Ozil napravili su dvostruko proigravanje, Wilshere je centrirao, a Lacazette nadvisio Gimeneza i zabio za prednost Arsenala. Francuz je mogao povisiti i na 2:0, no glavom je u 70. minuti pucao pored gola.

I tada, osam minuta prije kraja, katastrofalnu pogrešku radi Monreal, predaje loptu u noge Griezmannu, on zaobilazi Ospinu i pored Mustafija donosi remi gostima.

U drugoj utakmici na Stade Velodrome Marseille je ugostio Red Bull Salzburg i pobijedio ga 2:0. Iz prve prave prilike Francuzi su poveli. Igrala se 15. minuta kada je Dimitri Payet izveo slobodan udarac, a Florian Thauvin glavom zabio za vodstvo. Pet minuta kasnije Sanson je iz daljine pucao zamalo pored gola, a jedino priliku u prvom dijelu za goste je propustio Lainer, čiji je udarac velikom obranom u korner izbio Pele.

U nastavku Wolf je pucao pod samu gredu, no Pele je i njegov pokušaj izbio u korner, da bi u 63. minuti Payet upisao i drugu asistenciju, a N’Jie se neobjašnjivo našao sam i poentirao za 2:0. Do kraja utakmice Gulbrandsen je mogao smanjiti, no pogodio je stativu i ostalo je 2:0. Duje Ćaleta-Car odigrao je cijelu utakmicu, dok Pongračić nije ulazio u igru.