[VIDEO] Europska liga: Atletico Madrid minimalnom pobjedom izbacio Arsenal

Rojiblancosi su prvi finalisti.

Atletico Madrid prvi je finalist ovogodišnje Europske lige, nakon što je u današnjoj uzvratnoj utakmici polufinala s minimalnih 1:0 pobijedio Arsenal i time potvrdio 1:1 rezultat iz prve utakmice.

Već u šestoj minuti Diego Costa nakon soloprodora mogao je zabiti, no pucao je zamalo pored gola. Šest minuta kasnije Wenger je bio primoran napraviti zamjenu zbog ozljede Koscielnog pa je u igru ušao Calum Chambers. U 37. minuti Koke je pucao pored gola, kao i Griezmann minutu kasnije. Ipak, u drugoj minuti sudačke nadoknade Oblak je ispucao jednu loptu, Partey uposlio Griezmanna, a Francuz pronašao Diega Costu, koji je pobjegao Bellerinu i zabio za prednost Simeoneove momčadi.

U nastavku je londonska momčad pokušala pritisnuti ne bi li osigurala izjednačenje, kojim bi izborila produžetke. Ramsey je prvo u 53. minuti pucao pored gola, zatim je Oblak obranio pokušaj Xhake iz 63. minute, da bi Mustafi glavom nakon kornera pucao preko gola.

Mkhitaryan je u 72. minuti poluvolejom zamalo pucao preko gola, a devet minuta prije kraja konačno je domaćin uputio udarac, no Costa je pucao ravno u Ospinu. Do kraja utakmice madridska momčad mirno je privela susret kraju i izborila finale. Šime Vrsaljko nije bio u igračkom kadru jer je u prvoj utakmici već u desetoj minuti zaradio crveni karton, no imati će pravo nastupa u finalu.