[Video] Europska liga: Brozović promašio penal, Perišić morao izaći zbog ozljede!

Arsenal je ponovno negativno iznenadio, Sevilla i Slavia odigrale ludu utakmicu, dok Dinamo i Villareal imaju prednost uoči uzvrata

Zanimljivi prvi ogledi Europske lige su iza nas. Marcelo Brozović je promašio jedanaesterac za Inter, no više brine vijest o ozljedi Ivana Perišića koji je mora napustiti igru nakon sat vremena. Arsenal je ponovno izgubio utakmicu u koju je ušao kao favorit. Slavia je pokazala Sevilli da im neće biti lako u uzvratu u Pragu, dok je Villarreal napravio najkonkretniji posao u prvoj utakmici.

Eintracht Frankfurth – Inter Milano 0:0 (0:0)

Susret u Eintrachtu je završio bez pobjednika. Iako zanimljiva utakmica rezultat je na kraju iznosio 0:0. Inter je dobro krenuo u utakmicu i u uvodnim minutama napadao protivnički gol. Odvažna igra Intera je urodila plodom u 22. minuti kada sudac susreta sudi prekršaj na Lauratu Martinezu unutar šesnaesterca i dosuđuje penal za goste. Naš Marcelo Brozović je preuzeo odgovornost na sebe, no Kevin Trapp na lijep način zaustavlja pokušaj našeg reprezentativca. Nakon tog jedanaesterca Eintracht se probudio, no ni jedna ni druga ekipa nisu bile konkretne u prilikama i susret je završio bez golova. Za Inter je i nastupio naš Ivan Perišić koji je pak morao izaći iz igre u 59.’ zbog ozljede.

Sevilla – Slavia Prag 2:2 (2:2)

Slavia iz Praga je izvukla povoljan rezultat na gostovanju u Andaluziji protiv Seville. Susret je završio rezultatom 2:2, a sva četiri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Izrazito uzbudljivo poluvrijeme je najavio Wissam Ben Yedder već u prvoj minuti utakmice svojim sedmim pogotkom u ovom natjecanju. Slavia je u 25-oj poravnala rezultat na 1:1. Strijelac je bio Miroslav Stoch, a samo tri minute poslije ponovno šok za goste iz Praga. Samo tri minute je trajalo slavlje gostujućih navijača kada je Munir El Haddadi povisio na 2:1 za Sevillu. No u 39. minuti Alex Kral postavlja konačnih 2:2. Marko Rog je dobio priliku u prvoj postavi Seville, te solidno odradio svih 90 minuta utakmice.

Stade Rennais – Arsenal 3:1 (1:1)

Arsenal ne prestaje iznenađivati ove sezone u europskim natjecanjima, negativno. Ponovno su prvu utakmicu izgubili u gostima. Ovoga puta protiv Rennaisa s 3:1. Poveo je Arsenal preko Iwobia već u trećoj minuti utakmice. Sokratis nakon 41 minute igre dovodi svoju momčad u tešku situaciju i dobija drugi žuti karton. Rennais je to odlučio kazniti i već do poluvremena poravnava preko Benjamina Bourigeauda. U 65.’ Arsenal ima ponovno peh. Nacho Monreal skreće loptu u vlastitu mrežu i Rennais vodi 2:1. Za lijepu prednost uoči uzvrata pobrinuo se Ismaila Sarr u 88. minuti.

Zenit – Villarreal 1:3 (1:1)

Villarreal je slavio u Sankt Petersburgu sa 3:1 i napravio veliki korak ka četvrtfinalu. Povela je ‘Žuta podmornica’ nakon 33 minuta pogotkom Vincenta Iborre, no samo dvije minute kasnije uzvraća Sardar Azmoun i poravnava rezultat. U drugom poluvremenu Villarreal postiže još dva pogotka i nosi veliku prednost sa sobom. Pogotke su postigli Gerard Moreno (64.’) i Manu Morlanes (71.’).