[VIDEO] Europska liga: Hajduk ponovno pobijedio Slaviju i izborio treće pretkolo

Splićani su dobro odradili utakmicu u Bugarskoj.

Splitski Hajduk odigrao je uzvratnu utakmicu drugog pretkola Europske lige protiv Slavije iz Sofije. U Bugarsku je Kopićeva momčad došla s minimalnom prednošću od 1:0, a danas je pobijedila 3:2 te izborila treće pretkolo.

Prvu priliku na susretu imao je Stanisavlevich, koji je glavom s 13 metara u četvrtoj minuti pucao preko gola, a samo tri minute kasnije Beširović je zbog ozljede izašao iz igre te ga je zamijenio Jurić. Iz svoje prve prilike Hajduk je poveo. Toma Bašić centrirao je u 24. minuti, a Stanko Jurić glavom zabija za prednost.

Četiri minute kasnije Chunchukov je mogao izjednačiti, no pucao je pored gola, ali u 45. minuti Caktaš je srušio Karabelyova u kaznenom prostoru te je sudac pokazao na bijelu točku, a Ivanov je zabio za 1:1.

Iz prve prilike u nastavku Bili su vratili prednost. Uzunov je igrao rukom u kaznenom prostoru pa je Doveri pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Caktaš i zabio za 2:1.

Jurić je u 58. minuti pucao preko gola, no 20 minuta prije kraja Ljubić je obranio prvi udarac Shokolarova, no ništa nije mogao učiniti nakon odbijene lopte na koju je natrčao Yomov i lobom izjednačio na 2:2. Caktašev slobodni udarac iz 73. minute otišao je preko gola, a sedam minuta prije kraja Angelov je pucao ravno u Ljubića.

Četiri minute prije kraja potpuno zasluženo Splićani dolaze do pobjede. Bašić je izveo slobodni udarac, a Mijo Caktaš svojim drugim pogotkom postavio konačnih 3:2.