[Video] Europska liga: Inter slavio u Beču, Arsenal izgubio kod Bate Borisova!

Odigrane su prve utakmice šesnaestine finala Europske lige. Najveće iznenađenje do sada je poraz Arsenala na gostovanju u Bjelorusiji, dok je Inter minimalno slavio u Beču protiv Rapida, a Ivan Perišić je imao ključnu ulogu u pobjedi njegove momčadi. Veoma zanimljive utakmice su odigrane u Pireju i u Rennaisu, gdje smo vidjeli dvoboje sa puno pogodaka.

BATE Borisov – Arsenal 0:1

Momčad Arsenala je primila neugodan udarac na gostovanju u Bjelorusiji. Izgubila je od domaćeg BATE Borisova rezultatom 1:0. Jedan od najzaslužnijih za slavlje Bjelorusa bio je golman Scherbitski, koji je sa nekoliko dobrih obrana uspijevao spriječiti goste iz Londona da povedu. Pogodak odluke je pao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je na ubačaj iz slobodnog udarca, najviši u skoku bio Stanislav Dragun. U drugom poluvremenu Arsenal je pokušavao postići pogodak, ali napadi gostiju su bili bez pravih izglednih prilika. Jedina prilika gostiju je bila ona iz 55.’ kada je Lacazette postigao pogodak, koji je opravdano poništen zbog zaleđa. Isti igrač je pri kraju susreta zaradio crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

FK Krasnodar – Bayer Leverkusen 0:0

Krasnodar je na početku susreta bio opasnija momčad na terenu, no golman Apotekara Lukaš Hradecky je bio na razini i u par navrata spašavao vrata gostiju. Veliku priliku za domaćine imao je Kristoffer Olsson u 38.’ kada je na sjajno proigravanje Wandersona, poslao sa 7-8 metara loptu preko gola. Krasnodar je i u nastavku bio konkretnija momčad na terenu, no i gosti su imali svoje prilike. Pravo je čudo da je utakmica završila bez pogodaka, no ipak ovaj rezultat više paše Bayeru iz Leverkusena. Tin Jedvaj je započeo utakmicu na klupi i nije kasnije ulazio u igru.

Galatasaray – S.L. Benfica 1:2

Gosti iz Portugala napravili su veliki posao u prvoj utakmici šesnaestine finala natjecanja, svladavši u Istanbulu Galatasaray rezultatom 1:2. Benfica je povela pogotkom Eduarda Salvia iz jadanaesterca u 27. minuti, a domaćini su izjednačili preko Christiana Luyindama u 54. minuti. Ipak deset minuta kasnije Haris Seferović koristi pogrešku domaće obrane i postavlja konačnih 1:2. Filip Krovinović je dobio priliku posljednjih desetak minuta utakmice, no nije uspio značajnije iskoristiti ukazanu priliku.

Lazio – Sevilla 0:1

Sevila je na gostovanju u Rimu uspjela slaviti pogotkom Wissama Ben Yeddera iz 22. minute. Oba naša reprezentativca, Milan Badelj za Lazio i Marko Rog za Sevillu, su bili na klupi svojih momčadi, a treneri obje momčadi se nisu odlučili koristiti njihove usluge u ovom dvoboju.

Olympiacos – Dynamo Kyiv 2:1

Uzbudljiva utakmica se odigrala na Pireju, gdje je gostujući Dinamo iz Kijeva u samoj završnici susreta postigao pogodak izjednačenja, za povoljniji rezultat uoči uzvrata protiv Olympiacosa. Olympiacos je poveo pogotkom Ahmeda Hassana u 9. minuti susreta, a u 27. za goste izjednačuje Vitaliy Buyalskyy. Ipak za prednost domaćina prije poluvremena pobrinuo se Gil Dias pogotkom u 40. minuti susreta. Dinamo Kijev ipak uspijeva izjednačiti i to u 89. minuti preko Benjamina Verbiča.

Rapid Wien – Inter Milano 0:1

Inter je slavio na gostovanju kod Bečkog Rapida rezultatom 1:0. Iako potreseni problemima, Inter je na gostovanju slavio pogotkom s bijele točke Laurata Martineza u prvom poluvremenu. Jedeanaesterac za svoju momčad je izborio naš Ivan Perišić, koji je odigrao cijeli susret, i bio je jedan od najzaslužnijih za pobjedu svoje momčadi.

Slavia Praha – KRC Genk 0:0

Slavia iz Praga i Genk u odigrali neodlučeno, bez pogodaka. Domaćini su bila bolja momčad na terenu i ovaj rezultat svakako paše gostima iz Belgije, koji će na svom terenu odlučivati o pobjedniku ovog dvoboja.

Stade Rennais – Real Betis 3:3

Rennais i Betis su odigrali jako uzbudljivu utakmicu, gdje su gosti iz španjolske uspjeli nadoknaditi veliki zaostatak s poluvremena. Rennais je na poluvremenu vodio 3:1, a pogotke su za njih postizali Adrien Hunou već u drugoj minuti utakmice, dok je u 9. veznjak Betisa Javi Garcia nesretno postigao autogol za 2:0 Francuza. Za goste je u 32. Giovani Lo Celso smanjio na 2:1, dok je u sudačkoj nadoknadi Hatem Ben Arfa doveo domaćine ponovno u veliku prednost. U 62. minuti stoper Betisa Sidnei smanjuje prednost na 3:2, a pogodak za konačnih 3:3 djelo je Diega Laineza u 90. minuti utakmice.