[VIDEO] Europska liga: Kardum i Švrljuga sa Suduvom prošli dalje, Austria Beč izbacila AEL

Upravo su odigrane prve dvije uzvratne utakmice trećeg pretkola Europske lige pa smo saznali dva sudionika play-offa.

Petar Filipović odigrao je cijeli susret u pobjedi njegove Austrije Beč na gostovanju kod AEL-a 2:1 te je izborio prolaz dalje. Nakon što je Airosa zaradio izravni crveni karton zbog prekršaja, Kuchin je dosudio kazneni udarac, iako je prekršaj bio izvan šesnaesterca. Nakon prekida, koji je trajao sedam minuta, Holzhauser je uspješno realizirao najstrožu kaznu i doveo goste u vodstvo. S igračem manje Aldair je u 60. minuti prekrasno izvedenim slobodnim udarcem s 30 metara izjednačio, no vremena više nije bilo. Dapače, u prvoj minuti sudačke nadoknade Pires je nakon soloprodora donio pobjedu gostima.

U drugom susretu Suduva je zadržala prednost od 3:0 iz prve utakmice i remizirala sa Sionom 1:1. Konate je doveo Švicarce u vodstvo lijepim lobom u 55. minuti, no konačnih 1:1 postavio je Vezevicius nakon prekrasnog soloprodora deset minuta prije kraja. Za litavsku momčad Kardum je branio cijeli susret, a Švrljuga je odigrao cijeli susret. Ostale utakmice na rasporedu su sutra.

Europska liga, treće pretkolo, uzvrati:

Sion 1:1 Suduva (Konate 55. / 80. Vezevicius) – Ukupni rezultat 1:4

AEL Limassol 1:2 Austria Beč (Aldair 60. / 34. – 11m Holzhauser, 90+1. Pires) – Ukupni rezultat 1:2