[VIDEO] Europska liga: Osijek do remija u Škotskoj, ali ispao iz Europe!

Osječanima remi nije bio dovoljan.

Nogometaši Osijeka večeras su u uzvratnom susretu drugog kola kvalifikacija za Europsku ligu gostovali u Glasgowu, kod renomiranih Rangersa. Škoti su već u Gradskom vrtu upisali minimalnu pobjedu, kojoj su domaćini pred uzvrat bili u velikoj prednosti. Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, a na kraju je Osijeku malo nedostajalo za iznenađenje. Rangersi su iskoristili prednost iz prvog susreta i prošli u treće kolo kvalifikacija nakon remija, završeno je rezultatom 1:1.

Imale su obje momčadi u prvom poluvremenu dosta prigoda za postizanje pogotka, no mreže su ostale netaknute i Osijek odlazi na odmor s nadom, da može u nastavku dobiti Rangerse. Svoje prigode imali su Henty i Mudražija, ali je njihove pokušaje zaustavio domaći vratar. Posao je dobro odradio i vratar Osijeka, Marko Malenica.

U nastavku susreta prvu prigodu koriste Rangersi, u vodstvo ih u 54. minuti dovodi Nikola Katić, bivši nogometaš Slaven Belupa. Bili su Škoti opasniji i u nastavku, ali Osječani se nisu predavali i stigli su do izjednačenja pred sam kraj susreta. Pogodak nade postigao je 25-godišnji kapetan, Borna Barišić. Do kraja utakmice više nije bilo pravih prilika i prolazak u daljnju fazu kvalifikacija proslavili su Rangersi, u trećem pretkolu čeka ih slovenski Maribor.