[Video] Europska liga: Rijeka propustila veliku priliku, samo bod u Ateni!

Ovim remijem momčad Rijeke je došla do četvrtog boda i treće pozicije, dok je AEK ostao na drugoj poziciji sa sedam bodova.

Rijeka je gostovala u Ateni protiv AEK-a na stadionu “Spiros Louis” u sklopu petog kola skupine D Europske lige i pritom upisala neriješenih ishod (2:2). Momčad Matjaža Keka je prije utakmice na kontu imala tri boda i zauzimala je posljednju poziciju u skupini D.

Već u 8. minuti Rijeka je povela. Domagoj Pavičić izveo je udarac iz kuta, lopta je došla do Maxwella Acostyja koji glavom asistira za strijelca Alexandera Gorgona, a gol je postigao glavom.

U 16. minuti Pavičić je ubacio iz kornera, lopta dolazi do Darija Župarića koji visoko skače, ali lopta odsjeda na gredi. Gorgon je u 19. minuti dobio žuti karton. Samo minutu poslije nova prilika za momčad s Rujevice. Acosty je povukao kontru, potom uposlio Pavičića koji odmah prosljeđuje loptu za Gorgona. Austrijanac se oslobodio svog čuvara i uputio prizemni udarac s ruba kaznenog prostora, ali lopta je završila na vratnici. U 23. minuti žuti karton zaradio je kapetan Rijeke Mate Maleš. Acostyjev udarac glavom, nakon ubačaja Pavičića iz kornera u 25. minuti, otišao je malo iznad gola domaćina. Samo minutu poslije Rijeka povećava prednost na 2:0. Ponovno je strijelac Gorgon, koji je iskoristio poklon AEK-ove obrane, udarcem s crte šestnaesterca.

U 30. minuti trener AEK-a Manuel Jimenez vadi iz igre desnog beka Rodriga Gala, a umjesto njega na travnjaku je hrvatski napadač Marko Livaja. U 39. minuti dobru priliku nije iskoristio Mario Gavranović jer se bio spetljao u izglednoj poziciji, a u nastavku akcije Rijeka je dobila udarac iz kuta. U 40. minuti zbog simuliranja žutim kartonom je kažnjen igrač AEK-a Helder Lopes. U prvoj minuti sudačke nadoknade dobro je pucao iz slobodnog udarca Lazaros Christodoulopoulos, ali siguran je na vratima Rijeke Andrej Prskalo. Međutim, u drugoj minuti sudačke nadoknade domaćini smanjuju na 2:1 kada je strijelac bio Sergio Araujo nakon ubačaja Michalisa Bakakisa s desne strane.

U 55. minuti domaćini dolaze do izjednačenja. Anastasios Bakasetas ubacuje u kazneni prostor Rijeke s lijeve strane, Prskalo loše boksa loptu, a odbijanac u nebranjenu mrežu glavom posprema Lazaros.

U 62. minuti poništen je pogodak Arauja zbog prekršaja nad Leonardom Žutom. Opasno je bilo pred golom Rijeke u 64. minuti kada se Livaja našao u mat poziciji, ali u ključnom trenutku ga je omeo Prskalo. U 66. minuti Acosty je dobio žuti karton zbog prigovora. Zoran Kvržić ušao je u igru umjesto Acostyja u 69. minuti. Gavranović je u 80. minuti zaradio žuti karton. U 81. minuti Jakov Puljić zamijenio je Gavranovića. U 89. minuti Araujo je propustio donijeti svojoj momčadi preokret i pobjedu. Prvi pokušaj udarca završio je u Rijekinom bloku, lopta se natrag odbila Argentincu koji iz drugog pokušaja i sa svega par metara pogađa gredu. U 91. minuti iz igre je izašao Pavičić, a zamijenio ga je Matic Črnic.

Ovim remijem momčad Rijeke je došla do četvrtog boda i treće pozicije, dok je AEK ostao na drugoj poziciji sa sedam bodova. U drugoj utakmici skupine D Milan je lako svladao Austriju Beč s 5:1.

U zadnjem kolu Rijeci na Rujevicu dolazi Milan 7.12., dok Austria u Beču dočekuje AEK.