[VIDEO] Europska liga: Vrsaljko s Atleticom deklasirao Ćorlukin Lokomotiv

Rojiblancosi nisu imali problema.

U prvoj uzvratnoj utakmici osmine finala Europske lige Atletico Madrid je gostovao u Moskvi i pobijedio Lokomotiva s 5:1, čime je potvrdio pobjedu od 3:0 iz prve utakmice i izborio četvrtfinale.

Već u petoj minuti Fernando Torres našao se u izglednoj poziciji, no s ruba kaznenog prostora pucao je ravno u Kochenkova. Ipak, samo 11 minuta kasnije Angel Correa je nakon Kokeove lopte u sami kut pomoć stative zabio za prednost Rojiblancosa.

No, vodstvo gostiju nije dugo trajalo. U 20. minuti Maciej Rybus fenomenalnim udarcem iz daljine izjednačio je rezultat. Mogao je domaćin i preokrenuti, no Manuel Fernandes u 27. minuti pucao je zamalo preko gola i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

Nastavak je Simenoneova momčad otvorila na najbolji mogući način – pogotkom. Saul Niguez je napravio dvostruko proigravanje s Luisom i povisio na 2:1. Partey je u 56. minuti pucao ispod same grede, no Kochenkov je uspio obraniti njegov udarac, baš kao i pokušaj Kokea minutu kasnije.

Za 3:1 zabio je Torres golom iz kaznenog udarca u 65. minuti, a samo pet minuta kasnije Correa je uposlio Torresa, koji svojim drugim pogotkom povisuje na 4:1. Konačnih 5:1 postavio je Griezmann pet minuta prije kraja. Vedran Ćorluka igrao je do 75. minute, dok je Šime Vrsaljko igrao cijelo drugo poluvrijeme.