[VIDEO] FA Cup: Chelsea pogotkom Hazarda srušio United za naslov!

Plavci su pobjednici FA Cupa.

Nogometaši Chelseaja novi su prvaci engleskog FA Cupa. U finalu igranom na Wembleyju pred 87 647 gledatelja s minimalnih 1:0 pobijedili su Manchester United.

Već u desetoj minuti Eden Hazard mogao je dovesti Plavce u vodstvo, no De Gea je obranio njegov udarac. Ipak, 11 minuta kasnije Phil Jones napravio je prekršaj, a Michael Oliver dosudio najstrožu kaznu. Siguran realizator bio je upravo Hazard za prednost Conteove momčadi.

Do odmora su Crveni vragovi imali dvije odlične prilike. Prvo je u 42. minuti Jones glavom zamalo pucao pored gola, da bi Marcus Rashford u sudačkoj nadoknadi pucao ravno u protivnički blok te se na odmor otišlo s minimalnih 1:0.

Nastavak je Mourinhova momčad otvorila kako je završila i prvi dio – ofanzivno. Rashford je bio najviše raspoložen pa je u 53. i 56. minuti njegove udarce morao braniti danas odlični Thibaut Courtois. Phil Jones je nakon još jednog centaršuta u 63. minuti glavom pucao ravno u Courtoisa, a na odbijenu loptu natrčao je Alexis i izjednačio. Ipak, ispostavilo se iz zaleđa pa mu je gol poništen.

Napokon je i Chelsea stvorio priliku u drugom dijelu u 70. minuti, no De Gea je obranio udarac Alonsa, da bi sedam minuta prije kraja Pogba imao posljednju priliku na utakmici, no pucao je zamalo pored gola i Chelsea je osvojio trofej.