[VIDEO] FA Cup: Manchester United preko Tottenhama izborio finale

Crveni vragovi prvi su finalisti.

Prvi finalist FA Cupa momčad je Manchester Uniteda, koja je u prvom polufinalu na Wembleyju pobijedila Tottenham nakon preokreta s minimalnih 2:1.

Iz prve prilike na utakmici Pijetlovi su poveli. Christian Eriksen prizemno je centrirao s desne strane, a Delle Alli uklizavanjem zabio za 1:0.

Ipak, samo 13 minuta kasnije Paul Pogba centrirao je s lijeve strane, a Alexis Sanchez glavom izjednačio. U prvom dijelu još smo vidjeli opasan udarac Pogbe, kojeg je krajnjim naporom Vorm izbio u korner, a u nadoknadi Eriksen je pogodio stativu i na odmor se otišlo s neriješenim rezultatom.

Najveća prilika u nastavku ujedno je bila i pogodak Mourinhove momčadi. Romelu Lukaku dodao je loptu do Andera Herrere, koji sjajnim udarcem iz prve ispod Vorma donosi pobjedu i finale za United. U sutrašnjem polufinalu igrat će Chelsea i Southampton.