Duje Čop i njegov Cagliari sljedeće će sezone igrati u drugoj ligi...

Mato Jajalo/Foto: Gettyimages

Fiorentina, bez Milana Badelja u sastavu, pobijedila je rezultatom 3:2 Palermo pred svojim navijačima te na taj način izborila nastup u Europi sljedeće sezone.

Za Fiorentinu su pogotke postigli Josip Iličić u 23. minuti, Alberto Gilardino deset minuta kasnije te Mikel Alonso u 78. minuti, dok su za goste precizni bili Davide Rigoni (69. minuta) i Mate Jajalo, koji je postigao zaista fantastičan pogodak u 26. minuti.

Bivši napadač Dinama Duje Čop igrao je 62 minute u pobjedi Cagliarija nad Cesenom – jedini je pogodak djelo Saua u 90. minuti, dok je Igor Bubnjić u dresu Udinesea igrao čitavu utakmicu u porazu od Sassuola. Stipe Perica je zamijenjen u 46. minuti.

Spomenimo i kako je proslavljeni talijanski reprezentativac Luca Toni preuzeo vodeće mjesto ljestvice strijelaca uoči posljednjeg kola Serie A (21) ispred Icardija i Teveza koji na kontu trenutačno imaju gol manje.

Iz lige je, unatoč pobjedi, ispao Čopov Cagliari, a već se ranije znalo da će prvoligašku karavanu napustiti Cesena i Parma.