Barcelona je, na krilima Lea Messija, osvojila naslov pobjednika Cope del Rey...

Barcelonini igrači slave/Foto: Gettyimages

Barcelona je ostala najuspješniji klub španjolske Cope del Rey. Katalonci su svladali Athletic Bilbao u finalnom susretu rezultatom 3:1 te po 27. put u povijesti osvojili naslov.

Nogometaši Barce poveli su već u 20. minuti. Sve je napravio Leo Messi – prošao po desnoj strani u svom karakterističnom slalomu, oslobodio se čuvara te prizemnim udarcem svladao Herrerina.

Petnaestak minuta kasnije na semaforu je već bilo 2:0 – Ivan Rakitić sjajno je primijetio usamljenog Suareza u kaznenom prostoru Athletica, ovaj je lijepo proslijedio do Neymara na drugoj strani, a brazilski je napadač imao lagan posao – trebao je samo postaviti nogu i povećati prednost.

Obrana Athletica ponovo je ‘zaplivala’ u 74. minuti – nezgodnu je loptu u šesnaesterac poslao Dani Alves, a između trojca iz Bilbaa prišuljao se Leo Messi i poslao loptu u mrežu za konačnih 3:1.

Luisu Enriqueu i njegovim izabranicima preostaje još borba za posljednji trofej – onaj pobjednika Lige prvaka, za kojega će se na Olimpijskom stadionu u Berlinu sučeliti Juventusu.