[VIDEO]: Fenomenalni Šarić i odličan Bogdanović u pobjedama svojih ekipa

Nove odlične partije naših reprezentativaca Darija Šarića i Bojana Bogdanovića u pobjedama njihovih momčadi Philadelphije Sixersa, odnosno Indiana Pacersa. Dragan Bender imao je večer za zaborav i to u izravnom dvoboju protiv Bojana.

Phila je na svome parketu pobijedila Chicago Bullse rezultatom 115:101 te upisala osmu pobjedu u posljednjih deset susreta. Sjajan je opet bio naš Dario Šarić s novim double-doublem, postigao je 21 koš, uhvatio deset skokova, upisao dvije asistencije i ukrao jednu loptu za samo 27 minuta igre. Koš više od Darija postigao je Joel Embiid, a Ben Simmons je upisao još jedan triple-double s 19 koševa, 17 skokova i magičnih 14 asistencija. Phila je vodila od početka do kraja utakmice, imali su sredinom treće četvrtine i velikih 79:54, međutim uspjeli su igrači Chicaga donekle ublažiti poraz. Bobby Portis s klupe je zabio 22 za Bullse, a jedan manje postigao je Zach LaVine.

Indiana je došla do druge pobijede u nizu, nakon Spursa pobijedili su i Phoenix Sunse rezultatom 116:101. Bogdanović je za 31 minutu provedenu na parketu zabio 17 koševa (3 od 5 za tricu), uhvatio je sedam skokova, tri puta namjestio suigračima za koš, a uspio je po jedanput ukrasti loptu i blokirati protivnika. I Pacersi su kao i Phila vodili tokom cijele utakmice te su u nekoliko navrata imali ogromnih 38 razlike, prvi puta 90:52 i zadnji 107:69. U završnici su se opustili, što je iskoristio Phoenix za podnošljiviji poraz. Thaddeus Young upisao je 22 poena, a prvo ime susreta bio je Victor Oladipo s 21 košem i devet asistencija. Josh Jackson bio je najefikasniji kod Sunsa s 20 koševa sa klupe, Devin Booker dodao je 19. Dragan Bender igrao je 23 minute bez koša uz tri promašena šuta za tricu, a upisao je četiri skoka i tri asistencije.

Memphis Grizzlies San Antonio Spurs 85:108 M.Gasol 18p 7s P.Gasol 14p 15s 9a
Portland TrailBlazers Minnesota Timberwolves  123:114 Lillard 31 pts Wiggins 24 pts
Los Angeles Clippers Boston Celtics 102:113 Griffin 23 pts  Irving 20p 8s 7a