[VIDEO] GOTOVA NBA PAUZA – HEZONJA DOBAR

Nakon All-Star pauze nastavlja se drugi dio sezone u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu. Mario Hezonja izvrsno je iskoristio minutažu u porazu protiv Trail Blazersa dok Damjan Rudež nije dobio priliku.

Frank Vogel skupio je svoje momke nakon posljednjeg  treninga i pokušao ih uvjeriti da sezona još nije gotova. Orlando Magic sinoć je izvrsno kontrolirao veći dio utakmice. Vodili su čak i 14 razlike, a 9 minuta do kraja imali su +11. Ipak,  već dobivenu utakmicu poklonili su gostima.  Damian Lillard, ujedno i prvo ime susreta,  jakom je završnicom (17 poena u 4. četvrtini) donio pobjedu svojim Portland Trail Blazersima rezultatom 112:103.

”Osjećaš da možeš odvesti ekipu do pobjede,” rekao je Lillard nakon sjajne predstave i 33 poena. ”Ovo nije moglo doći u bolje vrijeme. Tijekom All-Star pauze uzeo sam puno vremena za sebe… To mi je dozvolilo da se vratim i mentalno i fizički jači.”

Mario izvrsno koristi veću minutažu

Magic je tako nastavio svoju razočaravajuću sezonu. Nakon odlaska Ibake, njihov nedostatak u defenzivnom segmentu igre još je izraženiji. ”Zakazali smo u završnici utakmice,” izjavio je centar Orlanda, Nikola Vučević, koji je ubacio 25 poena i ulovio 9 skokova. ”U obrani smo im dopuštali sve što su htjeli, a u napadu nismo iskorištavali otvorene šuteve. Uzimali smo neke neizrađene šuteve, činili puno pogrešaka u odlučujućim trenucima, pa smo tako i izgubili već dobivenu utakmicu.”

Mario Hezonja, koji će prema najvama dobivati veću minutažu u nastavku sezone, odigrao je solidnu utakmicu. U 25 minuta na terenu ubacio je 10 poena (šut za dva 2/3, šut za tri 2/2), te ulovio jedan skok, podijelio dvije asistencije i ukrao jednu loptu.

‘Super Mario’ izvrsno je otvorio utakmicu. U prvom poluvremenu šutirao je 4/4, dok je u drugom uzeo samo jedan šut. Valja još napomenuti da je Damjan Rudež, naš drugi igrač u redovima Orlanda, cijelu utakmicu proveo na klupi za pričuve.