[Video] Grčka Superliga: Livaja igrač odluke u pobjedi AEK-a

Domaćin je pobijedio 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je naš Marko Livaja. Ipak, utakmicu su obilježili gruba igra i crveni kartoni.

AEK, protivnik Rijeke u skupini D Europske lige, i PAOK odigrali su vatren susret u sklopu 10. kola grčke Superlige. Domaćin je pobijedio 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je naš Marko Livaja. Ipak, utakmicu su obilježili gruba igra i crveni kartoni.

Prvi crveni karton na utakmici dobio je napadač domaćina Argentinac Sergio Araujo već u 8. minuti zbog udaranja Carlosa Zambrana, koji je kažnjen žutim kartonom. AEK je poveo unatoč igraču manje. Igrala se 25. minuta kada je Andre Simoes poslao prizemnu loptu u kazneni prostor gostiju, a na pravom mjestu je Livaja koji pogađa iz blizine za 1:0. Zambrano je potom isključen u 35. minuti kada je zbog grubog prekršaja dobio drugi žuti karton.

Do kraja utakmice više nije bilo golova, ali je zato sudac pokazao još jedan izravni crveni karton gostujućem igraču Diegu Biseswaru zbog udaranja igrača AEK-a.

Ovom pobjedom AEK je preskočio PAOK te je sada na drugom mjestu ljestvice, a gosti su treći.