[Video] Grčka Superliga: Livaja zabio odličan pogodak u novoj pobjedi AEK-a!

Livaji je to bio peti ligaški pogadak te je četvrtu utakmicu zaredom strijelac u prvenstvu.

U 13. kolu grčke Superlige Levadiakos je na svom terenu dočekao AEK, a gosti iz Atene odnijeli su pobjedu rezultatom 2:0. Jedan od strijelaca bio je naš Marko Livaja.

Atenjani su poveli u 52. minuti nakon fantastične akcije Sergija Arauja i Livaje. Njih dvojica su duplim pasom izigrali čitavu obranu Levadiakonsa, a akciju je hrvatski napadač završio savršenom potkopanim udarcem. Livaji je to bio peti ligaški pogadak te je četvrtu utakmicu zaredom strijelac u prvenstvu.

Već u 66. minuti AEK udvostručuje svoje vodstvo i postavlja konačni rezultat. Livaja se sjurio u kazneni prostor i iz teške situacije uspio uputiti udarac koji prvotno brani vratar domaćina Devis Epassy Mboka, ali odbijanac u mrežu posprema Araujo.

AEK je pobjedom zasjeo na vrh ljestvice i nastavio mrtvu utrku za prvaka jer ima samo bod više od branitelja naslova Olympiakosa i dva boda više od PAOK-a. Ako Atromitos u ponedjeljak u gostima svlada posljednjeplasirani Platanias, doći će na samo tri boda zaostatka za vodećim AEK-om pa će tako prva četiri kluba na ljestvici biti unutar tri boda.

U sljedećem kolu AEK dočekuje pretposljednju Kerkyru 11. prosinca.