U prvoj utakmici play-offa Europske lige Hajduk je u gostima protiv Evertona izgubio s 2:0. Pred punim Goodison Parkom Everton je pokazao kvalitetu i na kraju zasluženo slavio protiv Hajduka.

Hajduk nije dobro započeo utakmicu, Everton je pritiskao od samog početka. Najsvjetlija Hajdukova točka u prvom dijelu bio je Nikola Vlašić koji nije izgubio niti jedan duel. U 30. minuti stalni pritisak domaćih igrača urodio je plodom. Pogodak za vodstvo Evertona postigao je Michael Keane. U 40. minuti Rooney je zabio gol, ali odmah je poništen zbog zaleđa. Pred sami kraj drugog dijela, drugi gol Evertona. Wayne Rooney odlično je primijetio utrčavanje Idrisse Gueya koji je krasno primirio loptu i u padu je poslao u drugi put. S 2:0 se otišlo na odmor.

U nastavku puno bolja igra Hajduka, Everton više nije pritiskao, kao da su nekako čuvali veliku prednost pred uzvratni dvoboj. U 61. minuti šansa za Hajduk, Ohandza je čudesno istrčao kontru i pucao s lijeve strane iskosa, ali  golman Evertona sjajno je obranio šut. U nastavku trener Carrillo uveo je i neke svježe igrače, Ohandza i Kožulj izašli su iz igre, a zamijenili su ih Said i Erceg. Upravo je Erceg imao dvije dobre prilike za pogodak. U 83. minuti dvije najveće prilike za Hajduk,  Vlašić je zakasnio na drugoj stativi, potom je pucao Erceg, na kraju i Memolla ali lopta jednostavno nije htjela ući u gol.

Hajdukova igra u drugom dijelu daje nadu da bi igrači Hajduka pred punim Poljudom za tjedan dana mogli iznenaditi veliki Everton.

EVERTON (4-3-3): Pickford – Martina, Keane, Williams, Baines © – Klaassen, Gueye, Schneiderlin – Lookman, Rooney, Mirallas
klupa: Stekelenburg, Jagielka, Lennon, Bešić, Davies, Calvert-Lewin, Holgate

HAJDUK (4-3-3): Stipica – Juranović, Nižić ©, Carbonieri, Memolla – Gentsoglou, Radošević, Kožulj – Vlašić, Ohandza, Barry
klupa: Letica, Bosančić, Said, Bašić, Šehić, Tudor, Erceg