HNK Hajduk Split - Facebook

Pred oko 1000 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj Hajduk je pobijedio Rudeš s 4:0 i tako upisao četvrtu pobjedu ove sezone.

Hajduk je utakmicu započeo u kombiniranom sastavu. Domaćini su od 30. minute igrali s čak dva igrača manje. Drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Vuco u 24. minuti, pet minuta kasnije istu stvar je ponovio i njegov suigrač Borevković.

U redovima Hajduka posebno je bio raspoložen Said koji se čak tri šuta upisao u listu strijelaca, a jedan pogodak donio je Barry u 39. minuti utakmice. Rudeš nije dobro izgledao nakon isključena dvojice igrača, sve ono što su dogovorili prije utakmice je palo u vodu, napadačke ambicije morali su zaboraviti i svoju igru preseliti u obranu.

Hajduk je u drugom poluvremenu mogao postići još koji gol, ali pokušaje gostiju zaustavio je vratar Rudeša Picak pa je na kraju ostalo 4:0 za goste iz Splita.

Hajduk je ovom pobjedom ostao na drugom mjestu, s istim brojem bodova kao i Dinamo, koji još mora odigrati utakmicu protiv Slaven Belupa, te s bodom više od trećeplasirane Rijeke. Rudeš je ostao na zadnjem mjestu s dva boda.