[VIDEO] Hajduk se preokretom vraća u borbu za Europu

Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu.

Nogometaši Hajduka preokrenuli su u posljednjih 20ak minuta susret protiv Istre 1961 i upisali petu prvenstvenu pobjedu.

HNK Hajduk – NK Istra 1961 3:1 (0:0)

strijelci: 0:1 Fuentes 51′, 1:1 Vučur 67′, 2:1 Caktaš 75′ (11m), 3:1 Ivanovski 85′

Hajduk: Posavec, Juranović, Ismajli, Vučur, Fomitschow (od 71. Tudor), Jradi, Nejašmić, Palaversa (od 63. Hamza), Caktaš, Jairo, Gyurcso (od 59. Ivanovski)

Istra 1961: Čondrić, Grujević, Oneto, Rufat, Rubić, Segado, Traore, Ivančić, Obeng (od 81. Iglesias), Rodriguez (od 71. Caicedo), Fuentes (od 66. Perić Komšić)

Susret je počeo otvoreno s obje strane, u prvih 10 minuta Gyurcso i Caktaš su pokušali ugroziti Čondrićeva vrata s jedne strane, a Fuentes se našao u prilici pred Posavcem, no nije uspio zaprijetiti. Hajduk je dominirao i imao terensku inicijativu, pokušavali su no bez čistih prilika za pogodak u prvom poluvremenu.

Prva opasnost u nastavku rezultirala je pogotkom. Fuentes je povukao kontru i odigrao desno Traorea koji ulazi u šesnaesterac i silovito puca po golu, Posavec odbija loptu visoko u zrak, ali Fuentes je najbrži na odbijancu i dovodi Istru u vodstvo.

Sedam minuta nakon pogotka imala je Istra priliku podebljati vodstvo, Grujević je nabacio, Rodriguez tukao glavom, no Posavec fantastično brani. Hajduk je nagovijestio izjednačenje u 66. minuti, Onesto je u posljednji trenutak spasio ispred Ivanovskog, a iz tog kornera Ivanovski pogađa gredu, a Vučur reagira na odbitak i postiže pogodak.

Već u 75. minuti Hajduk je okrenuo rezultat. Jaira je prilikom pokušaja škarica gurnuo Grujević, a Mijo Caktaš snažnim udarcem pogodio za 2:1.

Točku na i postavio je Mirko Ivanovski pet minuta prije kraja susreta. Caktaš je odlično proigrao Jaira, a ovaj namjestio Ivanovskom loptu na pladnju da je pospremi u mrežu.