[VIDEO] Hezonja dvoznamenkast u porazu Orlanda

Ostalo je još desetak utakmica do kraja, a prema svemu sudeći trojica naših košarkaša će igrati doigravanje.

Sinoć je na NBA parketima odigrano šest susreta, a na pola njih su nastupili naši košarkaši, a samo jedan od njih završio je utakmicu sa pobjedom.

Orlando je na svom parketu izgubio od objektivno puno jačeg Bostona koji je imao sredinom treće četvrtine čak 24 koša prednosti, ali domaći su je uspjeli istopiti do završnih 92:83. Terry Rozier i Greg Monroe sa 17 ubačaja predvodili su Celticse, dok je kod Magica najbolji bio Shelvin Mack sa 16 koševa. Mario Hezonja je proveo 28 minuta na parketu i postigao 11 koševa, uhvatio je četiri skoka, jedanput asistirao, te ukrao i izgubio po tri lopte.

Sixersi našeg Darija Šarića došli su do vrijedne pobjede 120:116 nad Brooklyn Netsima. Sjajni su bili trojac Joel Embiid sa 24 koša i 19 skokova, zatim Ben Simmons sa 21 košev, 12 asistencija i osam skokova, te JJ Reddick sa 23 koša. Šarić je u pobjedu ugradio devet koševa, šest skokova i dvije ukradene lopte za 27 odigranih minuta. Rondae Hollis-Jefferson sa 21 poenom bio je najbolji Nets.

Lakersi su u dramatičnoj završnici poraženi na svom terenu od Miamija i sada su definitivno ispali iz utrke za doigravanje. Goran Dragić odigrao je sjajnu utakmicu i natrpao koš Lakersa sa 30 koševa, a ubacio je i koš za vodstvo 15 sekundi prije kraja, da bi Isaiah Thomas promašio posljednji šut za pobjedu. Julius Randle sa 25 koševa ponovo je bio najbolji u domaćim redovima, a naš Ivica Zubac je za sedam minuta ubacio četiri koša, triput je skočio i upisao blokadu.