[VIDEO] Hezonja najbolji strijelac u pobjedi Orlanda

Samo tri momčadi na zapadu izborilo je doigravanje, dok se njih sedam bori za preostalih pet mjesta.

Zahuktava se završnica u regularnom dijelu NBA lige, ekipama je ostalo još pet i manje utakmica za odigrati do kraja sezone, neki su već na “godišnjem”, neke ekipe odmaraju igrače koji su imali veliku minutažu kroz sezonu kako bi svježi dočekali doigravanje, a neki se grčevito bore za svaku pobjedu jer je na zapadu velika borba za playoff, a za dvije ekipe koje se bore tamo neće biti mjesta.

Philadelphia je došla do visoke pobjede nad Brooklynom bez ozlijeđenih Darija Šarića i Joela Embiida koji su pretrpili ozlijede lakta, odnosno lica. Do pobjede od 26 razlike predvodio ih je J.J. Reddick sa 19 koševa, a odličan je bio i Marco Belinelli sa 17. Kod Netsa je najefikasniji bio Spencer Dinwiddie sa 16 koševa.

U derbiju istočne konferencije Cleveland je bio bolji od Toronta sa 112:106, što nije iskoristio Boston da se minimalno približi Torontu i napadne prvu poziciju. LeBron James prvi je kandidat za MVP-a regularne sezone, a i sinoć je bio najbolji igrač utakmice sa 27 koševa, 10 skokova i šest asistencija. Španjolac Jose Calderon sa 19 koševa bio je prvi do njega, a naš Ante Žižić proveo je nešto malo više od minute vremena na parketu bez statističkog učinka.

Orlando je predvođen našim Marijom Hezonjom došao do gostujuće pobjede u Madison Square Gardenu. Hezonja je za 35 minuta provedenih u igri bio prvi strijelac utakmice sa 19 koševa, tome je dodao šest skokova i po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu. Artis je bio prvi do Marija sa 16 koševa, a kod Knicksa je isto toliko zabio Tim Hardaway jr.

Indiana je izgubila korak sa Cavaliersima i Sixersima u borbi za treće mjesto porazom u Denveru kojeg ova pobjeda drži u igri za doigravanje. Nikola Jokić bio je prvo ime susreta sa 30 koševa. Victor Oladipo bio je prvo ime Pacersa, a naš Bojan Bogdanović za 31 minutu zabio je osam koševa, uhvatio tri skoka, te upisao po jednu asistenciju i blokadu.

Utah je upisala veoma važnu pobjedu nad Lakersima 117:110, a predvodio ih je sve bolji Ricky Rubio koji je zabio 30 koševa i asistirao osam puta. Kantavius Caldwell-Pope za Lakerse je zabio 28. Ivica Zubac igrao je 10 minuta i nije se upisao u strijelce, uhvatio je tek dva skoka i jedanput blokirao, ali zanimljivo je da su Lakersi s njime na parketu bili u plusu od 10 poena, a sa prvim centrom Brookom Lopezom u minusu od čak 18.

Phoenix je na krilima Jacksona došao do tek 20. pobjede u sezoni, a ona je ostvarena protiv Sacramenta. Jackson je postigao 28 koševa, dok je Alex Len zabio 17 uz 15 skokova. Dragan Bender igrao je 21 minutu i zabio osam koševa, uhvatio sedam skokova i upisao dvije blokade. Kod Sacramenta najviše se istaknuo Bogdan Bogdanović sa 22 koša.

Cleveland – Toronto 112:106

Philadelphia – Brooklyn 121:95

Miami – Atlanta 101:98

New York – Orlando 73:97

Chicago – Charlotte 120:114

Houston – Washington 120:104

Milwaukee – Boston 106:102

Oklahoma City – Golden State 107:111