[VIDEO] Hezonja i Orlando prekinuli niz od pet poraza

Ivici Zupcu ponovo je nažalost drastično smanjena minutaža

Mario Hezonja zakucavanje protiv Mavericksa; screenshot youtube.com

Sinoć je na parketina NBA lige odigrano samo četiri utakmice, a dva naša košarkaša bila su u akciji, ali nisu odigrali u skladu sa svojim mogućnostima i kako su igrali u posljednje vrijeme.

Orlando je pobjedom 126:117 nad Milwaukeejem prekinuo niz od pet uzastopnih poraza, a ključna je bila prva četvrtina koju su završili sa 16 poena razlike. Bucksima poraz neće previše naštetiti jer imaju šest pobjeda više od Detroita, pa doigravanje nebi trebalo biti upitno. Orlando su predvodili Jonathan Simmons sa 35 i DJ Augustin sa 32 poena. Mario Hezonja igrao je 25 minuta, a za to vrijeme ubacio devet koševa, uhvatio pet skokova i asistirao jedanput. Kod Milwaukeeja je očekivano najviše pružio Antetokounmpo sa 38 koševa, 10 skokova i 7 asistencija.

Washington je nakon dva produžetka slavio kod ranjenih Celticsa kojima je roster sve kraći kako se bliži doigravanje, a sinoć su nastupili sa samo devet igrača. Meeks je ubacio tricu za izjednačenje dvije sekunde prije kraja regularnog dijela, a u prvom produžetku Tatum je izjednačio rezultat tri sekunde prije isteka, te promašio dodatno bacanje za pobjedu, a isti igrač uzeo je i posljednji šut u drugom produžetku, te promašajem postao tragičar Celticsa. Bradley Beal predvodio je Wizardse sa 34 koša, Markieff Morris dodao je 20, a na drugoj strani 31 je ubacio Marcus Morris, a Terry Rozier dodao je 21.

Produžeci su se igrali i u Sacramentu gdje je domaćin došao do pobjede nad Miamijem 123:119. Olynyk je tri sekunde prije kraja promašio jedno slobodno bacanje za goste, a sa zvukom sirene Fox je ubacio za izjednačenje. U produžetku je Hield odveo Kingse na +4, a pogrešku je napravio Dragić izgubljenom loptom i utakmicom. Buddy Hield sa 24 i Zach Randolph sa 22 poena vodili su Kingse do pobjede, a kod Miamija najbolji je bio Goran Dragić sa 33 ubačaja.

Golden State je dobio na svom parketu LA Lakerse sa 117:106, a predvodio ih je odlično raspoloženi Kevin Durant sa 26 poena, pomogao mu je Nick Young sa 18, a veliki doprinos s klupe pružio je i Omri Casspi sa 15 ubačaja. Kod Lakersa Julius Randle sa 22, te Brook Lopez i Isaiah Thomas sa 20 bili su najefikasniji, dok je Lonzo Ball upisao 11 asistencija. Ivica Zubac opet je dobio malu minutažu, za pet minuta je promašio oba pokušaja, a uhvatio je tri skoka.

Orlando – Milwaukee 126:117

Boston – Washington 124:125 OT

Sacramento – Miami 123:119 OT

Golden State – LA Lakers 117:106