[VIDEO] HNL: Dinamo srušio Hajduk usred Poljuda i pobjegao na +8

Modri su upisali bitnu pobjedu.

Na Poljudu je upravo završen Vječni derbi, susret između Hajduka i Dinama u sklopu 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Dinamo je pobjedom od 2:1 pobjegao Splićanima na osam bodova prednosti pet kola prije kraja.

Nakon početnog ispitivanja snaga u sedmoj minuti Hajrovićev pokušaj iz slobodnog udarca Letica je izbio u korner, a tri minute kasnije Gavranović je pucao pored gola. Ipak, isti igrač u 14. minuti nakon gužve iz kornera glavom donosi prednost Modrima.

Međutim, Bili izjednačuju iz njihove prve veće opasnosti. Mijo Caktaš fenomenalno izvedenim slobodnim udarcem s preko 25 metara u same rašlje zabio je za 1:1. U 29. minuti Said je nakon soloprodora pucao zamalo pored gola, a Gyurcso je pet minuta kasnije pucao ravno u Livakovića i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

Nastavak je otvorio Futacs, no glavom je pucao u Livakovića. U 59. minuti Jurčevićeva momčad vraća se u vodstvo preko Gavranovića, nakon čega je Kopić odmah intervenirao i u igru umjesto Futacsa uveo Tičinovića.

Dugo nakon gola Bili se nisu oporavili, no u 71. minuti Gyurcso je imao priliku, ali je Livaković upisao novu obranu. Minutu kasnije Nižić je glavom nakon kornera pucao pored gola, a 12 minuta prije kraja Gyurcso je pogodio gredu. Do kraja susreta većih prilika nije bilo i Dinamovci su upisali ogromnu pobjedu.