[VIDEO] HNL doigravanje: Vratar Istre rastužio Varaždince

Nakon 180 minuta Istra je izborila ostanak u HT Prvoj ligi.

Pred osam tisuća gledatelja Varaždin je ugostio Istru 1961 u drugoj utakmici kvalifikacija za popunu HT Prve lige. Iako su Varaždinci pobijedili 1:0 pogotkom Drožđeka, to im nije bilo dovoljno za ulazak u HT Prvu ligu.

U prvom dijelu nismo vidjeli neke konkretne prilike te su mreže mirovale. U drugom dijelu pojavio se neki novi Varaždin koji je nizao prilike, a do pogotka su došli u 55. minuti preko Domagoja Drožđeka. Samo devet minuta kasnije Puljani su igrali s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Ivan Zgrablić.

Varaždinci su još više stisnuli Puljane, ali vratar Istre Marijan Čorić zaključao je svoju mrežu i ostavio svoj klub u najvišem rangu hrvatskog nogometa. Nakon turbulentne sezone sa svim mogućim nedaćama, Istra 1961 je izborila ostanak.

VARAŽDIN: Nevistić, Jertec, Čelić, Glavica, Sačer, Drožđek, Senić, Kabiru, Bamidele, Samuel, Ayodeji, Golubar i Težak.

ISTRA: Ćorić, Jovičić, Zgrablić, Prce, Pavić, Jakić, Halilović, Ottochian, Vojnović, Bady i Roce.