[VIDEO] HNL: Hajduk slavio u velikom okršaju na Poljudu

Pobjedom se Hajduk približio Lokomotivi na pet bodova zaostatka, ujedno i poziciji koja vodi u Europu

Pred nešto više od 17000 gledatelja, Hajduk je slavio u izravnom okršaju protiv konkurenta za mjesto koje vodi u Europu sljedeće sezone, Lokomotive 2:1. Nakon više od četiri mjeseca Splićani su dobili mogućnost sa tribina pogledati utakmicu Hajduka i pružili su fantastičnu atmosferu, za koju su im se igrači zahvalili na najljepši mogući način. Golovima Ismajlia i Caktaša svladali su Lokomotivu u vrlo bitnom međusobnom okršaju.

Hajduk – Lokomotiva 2:1 (1:0)

HAJDUK:Posavec, Tudor, Ismajli, Lopez, Bradarić, Nejašmić, Palaversa, Caktaš, Kalik, Tahiraj, Jairo.

LOKOMOTIVA: Grbić, Karačić, Kolinger, Majstorović, Lecjaks, Kastrati, Jakić, Datković, Knežević, Ivanušec, Uzuni.

Hajduk je furiozno ušao u susret na krilima publike i malo im je trebalo da pokažu inicijativu na utakmici. Već u 5.’ zaprijetio je Caktaš, međutim njegov pokušaj glavom otišao je malo iznad grede. Samo minutu kasnije Hajduk je ponovno imao izglednu priliku za postizanje pogotka. Ponovno je Caktaš sudjelovao u akciji, ovaj puta je dao povratnu za Kalika koji puca pored stative. Prvu priliku na utakmici Lokomotiva je imala u 10.’ kada nespretnost Tudora i Posavca ne koristi Kastrati, koji ne uspijeva uputiti udarac na prazan Hajdukov gol. Prilike su se izmjenjivale s jedne i druge strane, a u 22.’ dvojbena situacija na štetu Hajduka. Novi igrač Manchester Citya Ante Palaversa šalje fantastičnu loptu za Caktaša koji pada u duelu sa obrambenim igračem Lokosa na rubu kaznenog prostora, no glavni sudac Batinić odmahuje rukom i pokazuje da se igra nastavlja.

U 28.’ još jedna sjajna prilika za Hajduk. Borja Lopez je sjajno uputio udarac glavom iz blizine, no golman Lokomotive Ivo Grbić sa izvanrednom reakcijom spašava gol gostiju izvadivši loptu sa same gol linije. Prvi pogodak na utakmici se dogodio u 42.’ kada je Palaversa iz kornera poslao odličan ubačaj na pet metara, Grbić koji se do tada istakao sa dobrim reakcijama ostaje na gol liniji, a Ismajli na kojeg je gostujuća obrana zaboravila, nije imao težak zadatak. 1:0 za Hajduk nakon prvog poluvremena.

Hajduk je u drugom poluvremenu ponovno prvi zaprijetio, ovaj puta preko Jaira, no ubrzo Lokomotiva stiže do izjednačenja. Prvo je Lecjaks s Ivanušcem sjajno izigrao desnu stranu Hajdukove obrane, a potom na jedanaest metara sjajno uposli Uzunija koji je odmjerenim udarcem svladao Posavca.

U sljedećih deset minuta igre, treneri obje momčadi su napravili po jednu zamjenu, a tada ponovno Hajduk dolazi u prednost. 63.’ se igrala kada je Caktaš kroz sredinu uposlio Jaira, koji šalje loptu do Tahirija, a Tahiri samo šalje dalje do Caktaša, koji iz trka matira Grbića za 2:1.

U 73.’ golman domaćih se istakao sa dvije uzastopne refleksne obrane nogom igračima Lokomotive. Prvo je pokušao Radonjić iz blizine, a potom je iz slične situacije na drugoj stativi bio neprecizan Uzuni. Do kraja utakmicue Lokomotiva nije uspijevala izboriti izgledniju šansu za poravnanje rezultata i slavlje Spilićana je moglo započeti.

Ovom pobjedom Hajduk se približio petoj Gorici na samo bod zaostatka, a još važnije po Hajduk, sada zaostaju pet bodova upravo za Lokomotivom koja drži posljednju poziciju koja vodi u Europu. Hajduk u sljedećem kolu ide na teško gostovanje u Rijeku, dok Lokosi dočekuju kod kuće Rudeš.