[VIDEO] HNL: Hajduk srušio Cibaliju i približio se Dinamu na sedam bodova zaostatka

Pred osam tisuća gledatelja Hajduk je na Poljudu teže od očekivanog stigao do sedme pobjede u prvenstvu pobijedivši Cibaliju 2:1.

Odlično je u utakmicu startao Hajduk te je poveo već u šestoj minuti utakmice prekrasnim pogotkom Tome Bašića iz slobodnog udarca. Nakon pogotka opet je bila odlična šansa za Hajduk kada se Ohandza sam spustio na Brkića, koji odlično brani udarac Kamerunca. U 14. minuti Hrvoje Plum puca iz daljine, lopta od bloka mijenja smjer i završava u vratima Hajduka. Samo par minuta kasnije, opet iz daljine pokušava Hamza Barry, ali Brkić loptu odbija u korner. Nakon toga još su zabilježeni pokušaji Hajduka i Cibalije, ali ni jedan nije bio previše opasan. Domaćini su bili na poluvremenu ispraćeni zvižducima svojih navijača.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaćini te prijete preko Ercega i Ohandze, ali ni to ne završava u golu. Od 57. minute Hajduk je opet u vodstvu prekrasnim pogotkom Josipa Radoševića, koji s 20 metara udaljenosti pogađa desni kut vratareva gola. Poslije pogotka prijete i gosti preko Štrkalja, koji je neprecizan. U 78. minuti Said svojom sebičnošću upropaštava sjajnu priliku kada ne želi dodati loptu Ercegu, koji je bio u puno boljoj situaciji. Hajduk je utakmicu završio s deset udaraca na gol, dok je Cibalia prijetila osam puta na gol Hajduka.

U sljedećem kolu Hajduk na Poljudu dočekuje Dinamo, dok je Cibalia domaćin Slaven Belupu.