[VIDEO] HNL: Pobjede Dinama i Osijeka

NK Osijek, Facebook

Dinamo je na Maksimiru ugostio Slaven Belupo i bez puno problema slavio s 2:0. Golove za Dinamo postigli su igrači iz drugog plana,  Ivan Fiolić te Amir Rrahmani.

Dinamo je poveo  u 20. minuti kada je Fiolić sjajnim udarcem prevario golmana gostiju.

U 66. minuti Dinamo  vodi 2:0, Fiolić je sjajno nabacio za Rrhmanija koji pogađa glavom za vodstvo od 2:0. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao  što znači da je Dinamo zadržao tri boda više od Hajduka i četiri od Rijeke. Dinamo u četvrtak očekuje uzvratni dvoboj play-offa Europske lige kod albanskog Skenderbeua.

Osijek je u Gradskom vrtu ugostio Inter iz Zaprešića. Osječani su bili bolji kroz cijelu utakmicu i zasluženo slavili s 3:0.  Iako je poluvrijeme završilo bez golova, igrači Osijeka su u nastavku potpuno nadigrali goste. Za Osijek su zabili Šimunec i Ejupi, a za treći pogodak zaslužan je igrač Intera Dalić koji je loptu pospremio u svoju mrežu.

Ovom pobjedom Osijek se izjednačio s Rijekom na trećem mjestu s 12 bodova. Osijek u četvrtak igra u gostima protiv Austrije Beč u play-offu Europske lige.