[VIDEO] HNL: Rijeka pobijedila Hajduk i osigurala drugo mjesto, Lopez zaradio isključenje

Riječani su ipak pobjedom zaključili ovu sezonu.

Rijeka i Hajduk odigrali su posljednju utakmicu ovosezonske Hrvatski Telekom Prve HNL. U izravnom dvoboju za drugo mjesto Riječani su pobijedili 3:1 i time zauzeli drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Samo 90 sekundi trebalo je domaćinu da povede. Pavičić je izveo korner, a Čolak zabio za 1:0. Prvu veću priliku za Bile imao je Said, no Leovac je bio uspješniji u dvoboju. U 21. minuti Acosty je centrirao, no Čolak ovaj put nije zabio za 2:0. Isti igrač našao se u prilici i u 34. minuti, no Ismajli je uspio izbiti loptu u korner.

I onda, u 36. minuti Pavičić dolazi do jedne odbijene lopte nakon udarca Acostyja i povisuje na 2:0. Prvi udarac u okvir gola Bili su imali u 37. minuti, no Sluga je obranio udarac Gyurcsa i na odmor se otišlo s uvjerljivih 2:0.

Mađar Gyurcso je imao prvu priliku i u nastavku utakmice, no njegov pokušaj iz slobodnog udarca u 49. minuti je obranio Sluga. Samo minutu kasnije Splićani ipak postižu pogodak. Juranović je odličnom loptom pronašao Saida, koji se othrvao duelu Punčeca i zabio za 2:1.

U 62. minuti Borja Lopez oštro je startao na Grahovca pa mu je Zagrepčanin Fran Jović pokazao drugi žuti i isključujući crveni karton. Riječani su to znali iskoristiti i mirno priveli utakmicu kraju. U posljednjoj, šestoj minuti sudačke nadoknade Jakov Puljić postavio je konačnih 3:1 i time samo potvrdio drugo mjesto. Splićanima tako ostaje nada da će pobjedom u finalu Kupa protiv Dinama ipak uspješno zaključiti ovu sezonu.