[VIDEO] HNL: Rijeka srušila desetkovani Dinamo i vratila neizvjesnost u prvenstvo!

Hajduk sutrašnjom pobjedom ima priliku vratiti se na samo pet bodova zaostatka.

Zagrebački Dinamo u sklopu 32. kola Hrvatski Telekom Prve HNL ugostio je aktualnog prvaka Rijeku pred 5 017 gledatelja i to desetkovan, bez Ademija, Benkovića, Doumbije, Fiolića, Hodžića, Matela, Mora, Leškovića, Olma, Sose i Rrahmanija. Modri su poraženi s minimalnih 1:0 pa i Rijeka i Hajduk i dalje imaju šanse za osvajanjem naslova.

Već u drugoj minuti Čolak je izbio sam pred Livakovića, no pogodio je stativu. Na drugoj strani Gavranović je u 11. minuti nakon kornera glavom pucao preko gola. Sluga je napravio veliku obranu u 20. minuti nakon udarca Bradarića, a samo pet minuta kasnije Jurčević je morao mijenjati i Ćorića zbog ozljede. Do kraja prvog dijela Riječani su poveli golom Acostyja, koji je pobjegao zakašnjelim Periću i Lecjaksu te s preko 25 metara eurogolom doveo Riječane u vodstvo.

U nastavku su Modri zaigrali puno bolje, pucali su Gojak, Soudani i Gavranović, no nijedan od njih nije bio precizan. 14 minuta prije kraja Čolak je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali u situaciji jedan na jedan pucao je pored gola. Bruno Marić pokazao je čak pet minuta sudačke nadoknade, no ni one nisu pomogle Dinamovcima, koji su doživjeli svoj peti ligaški poraz ove sezone.