Hrvatska nogometna reprezentacija prvi put je igrala u Americi, protivnik hrvatskim reprezentativcima bila je reprezentacija Meksika. Vatreni su pametnom igrom i velikom borbenošću nadigrali meksičke zvijezde s 2:1.

U prvim minutama gledali smo početni pritisak Meksika, opasno su nas pritisnuli, ali Jedvaj i društvo u obrani su našli rješenja za brze Meksikance. Već u 15. minuti susreta Hrvatska je izgledala puno bolje, u 22. minuti vidjeli smo prvu veliku priliku, Nikola Vlašić je sjajno nabacio iz kornera, a Filipović je ostao sam na skoku, sjajno je pucao glavom, ali lopta je otišla pokraj gola. U 36. minuti Hrvatska postiže prvi pogodak, sjajni Fran Tudor je izbjegao zaleđe i fantastično asistirao za Čopa koji bez problema trese mrežu. Samo minutu kasnije Tudor iskorištava pogrešku obrane Meksika i pogađa za 2:0, za potpuni šok na stadionu LA Coliseum, 60 tisuća meksičkih utihnulo je nakon vodstva Hrvatske 2:0.

U početku drugog dijela, Meksiko je vodio ritam utakmice, ali kratko je to trajalo, Santini, Čop i društvo ponovno su se vratili u ritam iz prvog poluvremena i nastavili sjajno parirati meksičkim zvijezdama. U 77. minuti Škorić je srušio Velu i dobio je drugi žuti karton. Meksiko je pritiskao gotovo deset minuta nismo prošli centar, da bi u 87. minuti Chicharito smanjio prednost Hrvatske. Do kraja utakmice Meksiko nije uspio izjednačiti i tako Hrvatska u kombiniranom sastavu, gotovo sa svim igračima iz Prve HNL srušila Meksiko koji je igrao sa svojim najvećim zvijezdama. Bravo Vatreni!