[VIDEO] Hrvatska prvi put u povijesti ostala neporažena i postigla gol Portugalu

Remi za Dalićeve izabranike.

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je prijateljsku utakmicu protiv Portugala u sklopu priprema za nadolazeću Ligu nacija. Na Estadio Algavre u Faru Vatreni su remizirali 1:1 te tako prvi put u povijesti ostali neporaženi i postigli gol Portugalcima.

Već u trećoj minuti Bruma je imao pokušaj, no Kalinić je obranio njegov udarac, baš kao i Silvin iz desete minute. Na drugoj strani Mateo Kovačić imao je prvu priliku u 11. minuti, no Patricio je velikom paradom sačuvao svoj gol. Ipak, ništa nije mogao napraviti u 18. minuti kada je pogreška domaće obrane rezultirala Perišićevim golom za 1:0.

U 26. minuti Domagoj Vida se ozlijedio nakon jednog klizećeg starta pa su mu liječnici ukazivali pomoć, a njegovu ozljedu iskoristio je Pepe. Bivši stoper madridskog Reala najviše je skočio nakon kornera Pizzija te nadskočio upravo Vidu i izjednačio. Vida je nakon toga na nosilima napustio teren pa je umjesto njega ušao Tin Jedvaj.

Nastavak je otvorio Ruben Neves, koji je u 60. minuti pucao visoko preko gola, da bi pet minuta kasnije Andre Silvin udarac bio blokiran od strane Pašalića. Puno sreće Vatreni su imali u 78. minuti kada je Milić u svom debiju za Hrvatsku pogodio stativu i umalo zabio autogol, a posljednju priliku imao je Fernandes, čiji udarac je Kalinić s lakoćom obranio sedam minuta prije kraja i susret je završio bez pobjednika.

Portugal (4-1-4-1)

Patricio – Cancelo, Pepe (32.), Dias, Rui – Neves (Sanches 86′) – Bruma (Lopes 68′), Carvalho (Oliveira 82′), Pizzi (Fernandes 62′), B. Silva (Martins 46′) – Andre Silva (Gelson 89′)

Hrvatska (4-2-3-1)

Kalinić – Vrsaljko (Milić 46′), Mitrović, Vida (Jedvaj 35′), Barišić – Badelj, Kovačić – Perišić (18.) (Čop 62′), Modrić (Pašalić 55′), Pjaca – Livaja (Santini 57′)

Vrijedi spomenuti i kako je u preostale dvije prijateljske utakmice Austrija pogotcima Alabe i autogolom Helandera s 2:0 pobijedila drugu momčad Švedske, dok je Nizozemska nakon preokreta s dva gola Depayja pobijedila Peru 2:1.