[VIDEO] ICC 2018: Adan junak Atletica! Obranio tri jedanaesterca i zabio odlučujući za rušenje Arsenala!

Rojiblancosi su upisali pobjedu.

Posljednju današnju utakmicu International Champions Cupa na National Stadium u singapurskom Kallangu odigrali su Atletico Madrid i Arsenal. Rojiblancosi su nakon uzbudljive utakmice upisali pobjedu boljim izvođenjem jedanaesteraca (3:1), nakon što je regularni dio završio 1:1.

Topnici su bolje krenuli u susret, no Aubameyang i Olie pucali su pored gola. U 21. minuti Lacazetteov pokušaj obranio je Oblak, dok je za Rojiblancose Partey imao prvu priliku, no u 25. minuti pucao je visoko preko gola.

Šest minuta kasnije Vietto je također pucao preko gola, da bi Lacazette imao odličnu priliku u 33. minuti, no Oblak je upisao novu obranu. Slovenac je spasio svoj gol i nakon udarca Lacazettea u 39. minuti, da bi Simeoneova momčad iz prvog udarca u okvir povela. Correa je probio desnu stranu i centrirao, a Vietto glavom zabio za 1:0.

U nastavku je u igru ušao Adan i odmah primio gol u drugoj minuti drugog dijela. Odličan soloprodor napravio je Smith-Rowe i fenomenalno pogodio za izjednačenje. U igru je ušao i Peter Cech i obranio pokušaj Munoza iz 57. minute, a nakon dugo vremena Nketiah je pucao ravno u Adana.

Do kraja nije bilo većih prilika pa je susret odlučivala lutrija jedanaesteraca. Apsolutni junak Rojiblancosa bio je golman Adan, koji je obranio tri pokušaja Topnika (Mkhitaryanu, Willocku i Nketiahu) te u konačnici zabio posljednji gol za prvu pobjedu Simeoneove momčadi.