[VIDEO] ICC 2018: Arsenal nakon jedanaesteraca preokrenuo Chelsea, Lyon do prve pobjede

Sve smo bliži kraju natjecanja.

Odigrane su i preostale dvije današnje utakmice International Champions Cupa, a najviše je profitirao Lyon, jedini klub koji je ostao u igri za naslov, uz Inter, Juventus i Tottenham.

Na Aviva Stadium u Dublinu veliki londonski derbi odigrali su Arsenal i Chelsea. Bila je to posljednja utakmica Topnika na ovogodišnjem natjecanju, a unatoč pobjedi nakon jedanaesteraca od 7:6, ispali su iz šansi za osvajanjem naslova.

Već iz prve prilike Plavci su došli do pogotka. Rudiger je iskoristio Fabregasov centaršut nakon kornera i glavom matirao Cecha. Imali su Plavci još dvije odlične prilike nedugo zatim. Prvo je u devetoj minuti Morata pucao preko gola, da bi Hudson-Odoi izborio kazneni udarac u 15. minuti, no Morata je pucao u Cecha. Topnici do izjednačenja dolaze u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je Lacazette zabio koljenom i odveo susret u jedanaesterce. U njima smo gledali šest serija, a samo je Loftus-Cheek promašio svoj udarac u posljednjoj seriji, odnosno Cech je obranio njegov udarac i donio pobjedu Topnicima.

Arsenal (4-3-3)

Cech – Bellerin (Chambers 78′), Mustafi, Sokratis, Kolašinac (Maitland-Niles 71′) – Guendouzi, Elneny, Smith-Rowe (Iwobi 63′) – Mkhitaryan (Nelson 71′), Aubameyang (Lacazette 71′, 90+3.), Ozil

Chelsea (4-3-3)

Caballero (Bulka 78′) – Azpilicueta (Zappacosta 63′), Luiz (Christensen 46′), Rudiger (5.) (Ampadu 63′), Alonso (Emerson 63′) – Fabregas (Drinkwater 46′), Jorginho (Loftus-Cheek 78′), Barkley (Bakayoko 78′) – Hudson-Odoi (Piazon 86′), Morata (Abraham 63′), Pedro (Moses 63′)

U drugoj utakmici igranoj na Estadio Algarve Lyon je pobijedio Benficu 3:2. Poveli su Francuzi nakon kornera Depaya, glavom je zabio Marcelo. U 45. minuti na 2:0 povisio je Traore nakon odličnog soloprodora, da bi Pizzi u 59. minuti nakon odličnog proigravanja Salvia smanjio na 2:1. Marcelo je potom postigao autogol, no sedam minuta prije kraja nakon prizemnog centaršuta Corneta Terrier je zabio za pobjedu.