[VIDEO] ICC 2018: Arthur uzeo Rakitićevu “četvorku“ pa zabio eurogol, Barcelona slomila Tottenham nakon jedanaesteraca

Rezervna momčad Barcelone pobijedila je Tottenhamove zvijezde.

Rose Bowl stadion u Pasadeni, koji je ugostio finalnu utakmicu Svjetskog prvenstva 1994. godine, u kojoj je Brazil s 3:2 nakon jedanaesteraca pobijedio Italiju, večeras je ugostio i utakmicu International Champions Cupa između Barcelone i Tottenhama. 66 805 gledatelja vidjelo je kako gotovo juniorski sastav Barcelone pobjeđuje Tottenham s 5:3 nakon jedanaesteraca, a regularni dio završio je 2:2.

U 11. minuti vidjeli smo prvu polupriliku kada je Miranda odlično proigrao Denisa Suareza, koji je pucao visoko preko gola. Samo četiri minute kasnije Blaugrana je povela. Denis je izveo ubacivanje rukom i dodao za Roberta, koji je centrirao, Rafinha glavom prebacio loptu, a Munir El Haddadi glavom poentirao za 1:0.

U 25. minuti Rafinha je uposlio Semeda, čiji pokušaj je obranio Gazzaniga, no samo četiri minute kasnije Miranda je odličnom loptom pronašao Rafinhu, koji povratnom loptom dodaje za Arthura, a Blaugranina četvorka zabija gol s 20-ak metara u same rašlje i povisuje na 2:0. Prvu priliku za Spurse imao je Eriksen, no njegov pokušaj iz slobodnog udarca Cillessen je izbio u out, a vrijedi istaknuti da su se u prvom dijelu ozlijedili Denis Suarez, Andre Gomes i Sissoko.

Ernesto Valverde je na odmoru odlučio promijeniti još osmoricu nogometaša, a Eriksen je u 52. minuti imao novu priliku iz slobodnog udarca, ali je pogodio stativu. U 60. minuti Cillessen je obranio pokušaj Sona, a tada je i Pochettino odlučio promijeniti nekolicinu igrača.

Nakon dugo vremena Katalonci su došli do prilike za udarac. Bilo je to u 66. minuti, no Vorm je obranio udarac Malcoma. No, u 73. minuti Son je nakon dosta odbijenih lopti uspio smanjiti rezultat i unijeti neizvjesnost u kraj susreta.

Svega dvije minute kasnije N’Koudou je nakon novih odbijanaca u Barceloninom šesnaestercu uspio izjednačiti na 2:2. Točno deset minuta prije kraja Puig je pucao ravno u Vorma, a u 85. minuti Eriksen je pucao preko gola. Tabla je u 86. minuti pogodio vanjski dio mreže pa se otišlo u raspucavanje s bijele točke.

Ključni trenutak dogodio se u trećoj seriji kada je Cillessen obranio udarac Georgioua. Kod Katalonaca svih pet izvođača bili su precizni, redom Palencia, Ruiz, Monchu, Puig i Malcom pa su branitelji naslova pobjednički krenuli u obranu naslova.