[VIDEO] ICC 2018: Borussia Dortmund otvorila natjecanje pobjedom nad Građanima

Mario Gotze bio je junak Nijemaca.

Na Soldier Field u Chicagu upravo je završila prva utakmica International Champions Cupa ove godine u kojoj je Borussia Dortmund s minimalnih 1:0 pobijedila Manchester City.

Nakon početnog ispitivanja snaga Larsen je u 11. minuti probio lijevu stranu i uposlio Gotzea, koji je pucao ravno u Brava. U 27. minuti Zinchenko je srušio Pulišića, što je bilo dovoljno da Amerikanac Villarreal pokaže na bijelu točku. Mario Gotze pucao je po sredini gola i doveo Nijemce u vodstvo. Nastavila je Borussia s pritiskom, a Isak je u 32. minuti zaobišao Brava, no pogodio vanjski dio mreže. U posljednjoj minuti prvog dijela Riyad Mahrez imao je jedinu izglednu priliku Građana, no njegov odličan pokušaj iz slobodnog udarca briljantnom obranom Hitz je izbio u korner.

U drugom dijelu Borussia je promijenila kompletnu momčad, dok je jedino Joe Hart stao na gol Građana umjesto Brava. Dahoud je otvorio nastavak udarcem pored gola, a u 55. minuti Mahrez je ponovno iz slobodnog udarca pucao zamalo pored gola. Philipp je u 63. minuti povisio na 2:0, no zbog zaleđa gol mu je opravdano poništen, da bi Nmecha pucao ravno u Hitza sedam minuta kasnije.

U 71. minuti Dahoud je mogao riješiti pitanje pobjednika, no Hart je upisao veliku obranu, a u nastavku akcije Philipp je pucao pored gola. 34 629 gledatelja u kišovitom Chicagu do kraja nije vidjelo prilika pa je utakmica završila 1:0.