[VIDEO] ICC 2018: Chelsea nakon jedanaesteraca svladao Inter

Plavci su došli do prve pobjede.

Svoju prvu utakmicu na ovogodišnjem International Champions Cupu odigrali su Chelsea i Inter. Na Allianz Rivieri u francuskoj Nici Plavci su slavili s 5:4, nakon što je regularni dio susreta završio 1:1.

Već u drugoj minuti Barkley je pucao ravno u Handanovića, a na odbijenoj lopti našao se Fabregas, no pucao je pored gola. Morata je zatim pucao pored gola, a rani pritisak urodio je plodom već u osmoj minuti. Morata je predriblao trojicu igrača na lijevoj strani i pucao, Slovenac odbio loptu, ali točno na nogu Pedra, koji zabija za 1:0. Uslijedile su prilike Alonsa i Politana, prije nego je Icardi mogao izjednačiti, no pucao je ravno u Bulku. Na temperaturi od 36 stupnjeva nogometaši nisu pokazali puno u prvom dijelu, koje je završeno minimalnim vodstvom Plavaca.

Već u četvrtoj minuti nastavka Nerazzurri su izjednačili. Icardi je prošao kroz sredinu i uposlio Gagliardinija, koji zabija za 1:1. Istom igraču Caballero je obranio udarac iz 61. minute, a nakon cooling break Drinkwater je pucao zamalo pored gola. U svom debiju Jorginho je mogao donijeti pobjedu Englezima, no Handanović je upisao odličnu intervenciju i odveo susret u izvođenje jedanaesteraca.

U prve tri serije svi izvođači bili su precizni, da bi u četvrtoj seriji Caballero nogom obranio pokušaj Skriniara. To je ujedno bio i jedini nerealizirani jedanaesterac pa su Plavci u konačnici pobijedili 5:4.