[VIDEO] ICC 2018: Halilović i Kalinić poraženi od Tottenhama, Spursi preuzeli vodstvo!

Tottenham je blizu osvajanja prvog, povijesnog naslova.

Nedugo nakon završetka susreta između Manchester Uniteda i madridskog Reala (2:1), na U.S. Bank Stadium u Minneapolis svoju utakmicu završili su i Tottenham i Milan. Spursi se od International Champions Cupa opraštaju pobjedom od 1:0, ali i preuzimanjem vodstva na ljestvici.

Iz prve prave prilike Milan je došao do prednosti, ali samo zakratko. Naime, Cutroneov gol iz desete minute poništen je zbog zaleđa, a Calhanoglu je četiri minute kasnije pucao zamalo preko gola. I Kessie je bio neprecizan u 21. minuti, da bi Spursi do prve prilike došli u 26. minuti, ali Amos je pogodio vanjski dio mreže. Posljednju priliku prvog poluvremena upropastio je Kessie pucavši daleko preko gola tri minute prije kraja.

U nastavku je od početka zaigrao Alen Halilović, no već u 47. minuti N’Koudou se zatrčao i zabio gol Donnarummi, koji je također ušao u igru u drugom dijelu. Kessie je ponovno pucao u 50. minuti, no Vorm je bio na mjestu, kao i u iduća dva navrata kada su pucali Calhanoglu i Cutrone.

Nikola Kalinić u igru je ušao u 70. minuti, ne bi li ojačao ofenzivni dio svoje momčadi, no ni on nije mogao pomoći. Pet minuta prije kraja Halilović je mogao izjednačiti, no pucao je preko gola i utakmica je završila 1:0. Ovim rezultatom trenutno su Spursi vodeći, prestigavši Borussiju Dortmund zbog bolje gol razlike.