[VIDEO] ICC 2018: Halilović s Milanom srušio Barcelonu u posljednjoj sekundi!

Branitelji naslova porazom su se oprostili od natjecanja.

Pred 51 391 gledatelja na Levi’s Stadium u Santa Clari, Milan i Barcelona odigrali su svoju posljednju utakmicu na International Champions Cupu. Milan je upisao svoju jedinu pobjedu ove godine i to u posljednjoj sekundi utakmice, završilo je 1:0, a branitelji naslova su tako upisali i drugi poraz.

Već u 35. sekundi Donnarumma je krajnjim naporom obranio udarac El Haddadija, a unatoč potpunoj dominaciji Katalonaca, do iduće prilike morali smo čekati na 28. minutu, kada je Lenglet glavom pucao u Donnarummu. Devet minuta prije odmora golman Milana obranio je odličan pokušaj Arthura, a u 41. minuti Malcomov pogodak spriječila je stativa. El Haddadija su milimetri dijelili od gola u 43. minuti i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U trećoj minuti nastavka Romagnoli je srušio Rafinhu u kaznenom prostoru, no sudac je pogriješio i nije dosudio kazneni udarac. El Haddadijev poluvolej iz 53. minute otišao je zamalo preko gola, a Donnarumma je prvu obranu u nastavku upisao nakon udarca Malcoma u 57. minuti.

Minutu kasnije Puig je pucao preko gola, a u 67. minuti konačno smo vidjeli veću priliku Rossonera, no Andre Silva pogodio je vanjski dio mreže. Dvije minute prije kraja Ter Stegen je obranio udarac Calhanoglua, a 25 sekundi prije kraja Puig je pucao zamalo pored gola.

Sve silne Blaugranine pokušaje Milan je naplatio u trećoj, od dvije minute sudačke nadoknade. Nakon brze polukontre Kessie je pronašao Andre Silvu, koji je prevario Ter Stegena i zabio za pobjedu.