[VIDEO] ICC 2018: Interova pobjeda u Kalinićevom debiju nije bila dovoljna, Tottenham osvojio naslov!

Nerazzurri su bili blizu naslova.

Odigrana je i posljednja ovogodišnja utakmica International Champions Cupa, na Wanda Metropolitano Atletico Madrid ugostio je milanski Inter i upisao minimalan, 1:0 poraz.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Inter je krenuo u napad za pobjedom uz što veću gol razliku. Ipak, Slovenac Oblak bio je nesavladiv i odlično je branio udarce Icardija, Politana i Vecina. Ništa zato nije mogao napraviti u 31. minuti kada je Lautaro Martinez iskoristio centaršut Asamoaha i senzacionalnim golom donio prednost Interu.

U nastavku Costa je imao lijepu priliku za izjednačenje, no glavom je pucao zamalo preko gola, da bi Martinez mogao povisiti rezultat, no u 58. minuti pogodio je vanjski dio mreže. Do kraja utakmice, osim puno zamjena, nismo gledali pretjerano lijep nogomet i susret je završio 1:0.

Marcelo Brozović igrao je do 60. minute, dok je Nikola Kalinić u igru ušao minutu kasnije. S obzirom da je Interu za osvajanje naslova trebala pobjeda od minimalno četiri gola razlike, Tottenham Hotspur je prvi put u svojoj povijesti osvojio naslov pobjednika International Champions Cupa.