[VIDEO] ICC 2018: Juventus nakon jedanaesteraca slomio Benficu, Katalonke deklasirale SoCal!

Juventus je izbacio Benficu iz mogućnosti osvajanja naslova.

Na Red Bull Areni u Harrisonu Benfica i Juventus odigrali su 11. utakmicu na ovogodišnjem International Champions Cupu. Juventus je upisala 4:2 pobjedu boljim izvođenjem jedanaesteraca, nakon što je regularni dio završio 1:1.

Nakon nekoliko poluprilika s obje strane, prvu izgledniju priliku vidjeli smo u 23. minuti kada je Caldara pucao zamalo pored gola. Iznimne vrućine pridonijele su tome da nismo gledali dobar nogomet, a do odmora još samo vrijedi izdvojiti ozljedu Ferreyre, koji je na nosilima izašao iz igre.

Već u 48. minuti Cancelo je uputio opasan udarac preko gola, a Vlachodimos je upisao odličnu obranu nakon pokušaja Emre Cana u 54. minuti. A onda, u 65. minuti, Alex Grimaldo je fenomenalno izveo slobodni udarac i doveo Portugalce u prednost.

Benatia je nedugo zatim imao ogromnu priliku odvesti susret u jedanaesterce, no pogodio je gredu, ali Clemenza je šest minuta prije kraja izjednačio i odveo susret u raspucavanje s bijele točke.

U drugoj seriji prošlosezonski najbolji strijelac Benfice Jonas pogodio je stativu, a u četvrtoj seriji Perin je obranio udarac Felixa, dok su svi nogometaši Juventusa pogodili te je Juventus ostavio Portugalce bez šansi za osvajanjem naslova.

Benfica (4-3-3)

Vlachodimos – Almeida (Ebuehi 67′), Conti, Jardel (Dias 46′), Grimaldo – Fernandes (Samaris 82′), Fejsa (Parks 67′), Pizzi (Semedo 46′) – Salvio (Silva 67′), Ferreyra [Castillo 41′ (Jonas 67′)], Cervi

Juventus (4-3-3)

Szczesny (Perin 46′) – Cancelo (Fagioli 62′), Caldara (Barzagli 62′), Chiellini (Rugani 46′), Beruatto (Sandro 46′) – Khedira (Benatia 62′), Pjanić (Can 46′), Marchisio (Fernandes 62′) – Pereira (De Sciglio 46′), Favilli (Beltrame 62′), Bernardeschi (Clemenza 73′, 84.)

Vrijedi spomenuti i kako je Barcelonina ženska momčad odigrala svoju jedinu utakmicu na ovom turniru i to protiv američke momčadi SoCal u Los Angelesu, koju je pobijedila s očekivanih 5:0.

Blaugrana je napadala veći dio utakmice, neprecizne su bile Andressa Alves i Lieke Martens, a najbolju priliku prvog dijela imala je Barbara Latorre, koja je u 29. minuti pogodila stativu. Marta Torrejon pucala je glavom ravno u golmanicu u 36. minuti, kao i Lieke minutu kasnije, a do odmora još je Duggan pucala u Collins.

U šestoj minuti nastavka Duggan je odlično proigrala Alexiju Putellas, koja konačno dovodi Katalonke u vodstvo. Barceloni je poništen i čisti gol u 61. minuti kada je lopta prošla gol liniju, no to sutkinje nisu vidjele, ali Mariona je samo tri minute kasnije udarcem s ruba kaznenog prostora povisila na 2:0. Za 3:0 zabila je Duggan nakon centaršuta Torrejon devet minuta prije kraja, a samo minutu kasnije Mariona je nakon odličnog soloprodora povisila na 4:0. Svojim drugim pogotkom Duggan je postavila konačnih 5:0 kada je lobala Collins u 89. minuti.