[VIDEO] ICC 2018: Lacazette s dva gola srušio PSG, Arsenal skočio na drugo mjesto!

Odlična igra Topnika.

Unai Emery susreo se sa svojim bivšim klubom u Singapuru u sklopu International Champions Cupa. Arsenal je s 5:1 pobijedio Paris Saint-Germain i skočio na drugo mjesto te ostao u izgledima za osvajanje naslova.

Već iz prve prave prilike Topnici su poveli. Igrala se 13. minuta kada je Pierre-Emerick Aubameyang centrirao, a Mesut Ozil zabio za 1:0. Deset minuta kasnije nakon odlične akcije Iwobi se našao sam pred Buffonom, no Talijan je krajnjim naporom izbio loptu u korner.

U 26. minuti Aubameyang je petom povisio na 2:0 nakon asistencije Mkhitaryana, no Armenac se nalazio u nedozvoljenoj poziciji pa mu je gol poništen. U 30. minuti Gabonac se našao sam pred Buffonom, no Talijan je ponovno sačuvao svoja vrata, a tri minute prije kraja prvog dijela Nkunku je imao prvu priliku Parižana, no pucao je preko gola i na odmor se otišlo s vodstvom Arsenala.

Nastavak je otvorio Nkunku pokušajem iz slobodnog udarca, kojeg je obranio Martinez, a u 60. minuti Guendouzi je napravio prekršaj nad Weahom za kazneni udarac, kojeg je Nkunku pretvorio u pogodak.

Nije dugo trajalo slavlje Parižana. U 67. minuti Smith-Rowe je centrirao, a Lacazette vratio prednost Arsenalu.

Samo četiri minute kasnije Kolašinac je centrirao, Ramsey prenio loptu glavom, a Lacazette glavom od stative zabio za 3:1.

U 86. minuti Cibois je izbio Nelsonov pokušaj u korner iz kojega je Holding glavom s 15 metara povisio na 4:1.

No, ni tu nije bio kraj pogodaka. Nelson je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade uposlio Nketiaha, koji postavlja konačnih 5:1. Pobijede li Topnici Chelsea i poklope li im se ostali rezultati, osvojit će ovo natjecanje.