[VIDEO] ICC 2018: Liverpool s dva kaznena udarca srušio United, eurogol Pereire, škarice Shaqirija!

Obje momčadi ostale su bez prilike za osvajanjem naslova.

Veliki engleski derbi na International Champions Cupu odigrali su Manchester United i Liverpool. Na Michigan Stadium u Ann Arboru pred 101 254 gledatelja Liverpool je pobijedio 4:1 i time natjecanje završio sa šest bodova, a ujedno i uskratio mogućnost Crvenim vragovima za osvajanje naslova.

Prvu priliku na susretu imao je Van Dijk nakon kornera Milnera, no Grant je upisao i prvu obranu. Alexis je veći dio susreta bio izoliran u vrhu napada, no zato je u 20. minuti uspio pronaći Herreru, čiji gol je bio poništen zbog zaleđa. Sedam minuta kasnije Mitchell je srušio Salaha u kaznenom prostoru, a Sadio Mane sigurno realizirao najstrožu kaznu.

Ipak, vodstvo Liverpoola nije dugo trajalo. U 31. minuti Andreas Pereira fenomenalno je izveo slobodni udarac s 25 metara i izjednačio. Do kraja poluvremena Van Dijk je mogao vratiti vodstvo Redsima, no pucao je ravno u Granta.

Alexis je konačno došao do prilike u 55. minuti, no bila je to lagana zadaća za Grabaru, da bi u 66. minuti Redsi ponovno poveli. Phillips je uposlio Shaqirija, koji je u svom debiju za Kloppovu momčad upisao asistenciju, a Sturridge zabio za 2:1. Isti igrač bio je vrlo blizu povišenju prednosti u 69. minuti, no pucao je zamalo pored gola.

Ipak, pet minuta kasnije Ojo je nakon još jednog kaznenog udarca povisio na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Shaqiri i to škaricama osam minuta prije kraja nakon centaršuta Grujića.