[VIDEO] ICC 2018: Real na krilima Asensija nakon preokreta pobijedio Juventus

Kraljevi su upisali prvu pobjedu na ovogodišnjem turniru.

Torinski Juventus došao je u Landover na FedExField po samo jednu stvar – pobjedu, kojom bi talijanska momčad drugi put u povijesti osvojila International Champions Cup, nakon što je uspjela osvojiti australski dio natjecanja 2016. godine izgubivši nakon jedanaesteraca od Melbourne Victoryja i pobijedivši Tottenham 2:1. Međutim, unatoč vodstvu, Talijani su prokockali prednost i izgubili 3:1 te ostali bez šansi za osvajanje naslova.

Trema je činila svoje pa je Mehdi Benatia zbog povlačenja već u petoj minuti zaradio žuti karton. Ipak, u 12. minuti Stara dama je povela. Cancelo je ostao nečuvan na lijevoj strani i prizemno centrirao, a Daniel Carvajal zabio autogol. Nakon dugo vremena Kraljevi su uputili prvi udarac, no Bale je u 25. minuti pucao visoko preko gola, a Isco je četiri minute kasnije pucao pored gola.

Ipak, šest minuta prije odmora Gareth Bale udarcem s ruba kaznenog prostora izjednačuje rezultat i na odmor se odlazi s 1:1.

Hladan tuš za torinsku momčad dogodio se u 82. sekundi nastavka. Vinicius je prošao po lijevoj strani i uputio prizemni centaršut, a Marco Asensio zabio za preokret i uništio nade Juventusa o osvajanju naslova. Chiellini je mogao izjednačiti samo tri minute kasnije, no nakon kornera pucao je zamalo pored gola.

U 56. minuti već je 3:1. Španjolac Asensio ušetao se u protivnički kazneni prostor i svojim drugim golom kroz rukavice Szczesnog povisio na 3:1. Imali su tada svoje prilike Pereira, Chiellini i Bernardeschi, no Lunin nije primio pogodak otkako je ušao u igru i ostalo je 3:1.