[VIDEO] ICC 2018: Roma iz jedina četiri udarca u okvir srušila Barcelonu i uskratila joj mogućnost obrane naslova!

Katalonci neće obraniti naslov.

Nakon što je Tottenham pobjedom nad Milanom zasjeo na vrh ljestvice i unio pritisak Barceloni, branitelji naslova International Champions Cupa na AT&T Stadium u Arlingtonu odigrali su svoju drugu utakmicu protiv krvnika Rome, koja ih je izbacila u četvrtini finala Lige prvaka. Bila je to gotovo juniorska momčad Katalonaca, koja je poražena od polufinalista Lige prvaka sa 4:2.

Već u 45. sekundi El Haddadi je pogodio vanjski dio mreže, a istom igraču Olsen je obranio udarac iz četvrte minute. No, samo dvije minute kasnije svjedočili smo odličnoj tiki-taka akciji. Sve je započeo Roberto pronalaskom Malcoma, koji je petom proigrao Rafinhu. Brazilac je zatim s El Haddadijem napravio dvostruko proigravanje i odličnim golom kroz noge Šveđanina zabio za 1:0. U devetoj minuti Arthur je mogao povisiti na 2:0, no pucao je ravno u Olsena, a prvu priliku Rome imao je Florenzi, no u 12. minuti pucao je preko gola.

Arthur je u 17. minuti zamalo pucao pored gola, a nakon neiskorištenog pritiska Katalonaca Vučica je izjednačila. Kluivert je prošao po desnoj strani i prizemno centrirao, a El Shaarawy izjednačio. Šest minuta prije poluvremena Džeko je pucao visoko preko gola, a nakon što je Roberto u 44. minuti pucao preko gola, bilo je jasno da će prvi dio završiti s 1:1.

Već u 30. sekundi drugog dijela El Shaarawy je zabio gol, koji je opravdano zbog zaleđa poništen, da bi u 49. minuti Rafinha pronašao Tablu, koji je izvozao Santona i prizemno centrirao, a Malcom vratio prednost Blaugrani. Brazilac je u 53. minuti zamalo pucao preko gola iz slobodnog udarca, a Rafinha je nakon kornera Malcoma glavom pucao preko gola.

Malcom je u 57. minuti prošao kroz dvojicu igrača i pucao ravno u Mirantea, baš kao i Abel Ruiz pet minuta kasnije. U 66. minuti i El Shaarawy je iz slobodnog udarca pucao preko gola, a na drugoj strani Tablin poluvolej otišao je preko gola. Ipak, 11 minuta kasnije Florenzi je iskoristio jednu obrambenu pogrešku Table i izjednačio na 2:2.

Deset minuta prije kraja Collado je pucao preko gola, da bi Cristante u 83. minuti kroz rukavice Cillessena zabio za potpuni preokret. Četiri minute prije kraja Perotti je iz vrlo dvojbenog kaznenog udarca postavio konačnih 4:2.

Tako je Roma upisala pobjedu iz četiri udarca u okvir gola, dok je Valverdeova momčad imala 72 posto posjeda lopte i čak 21 udarac. Ovim porazom Blaugrana se oprostila od obrane naslova.