[VIDEO] ICC 2018: United šokirao Realove zvijezde, Kraljevi ne mogu osvojiti naslov!

Manchester United upisao je zasluženu pobjedu.

International Champions Cup sinoć se nastavio novim utakmicama, a prva od tri igrana je na Hard Rock Stadium u Miamiju pred 64 141 gledatelja gdje su igrali Manchester United i Real Madrid. Bila je ovo posljednja Mourinhova utakmica na ovom natjecanju, a Lopeteguijeva prva. Portugalac je nadmudrio Španjolca, a Crveni vragovi pobijedili su 2:1.

Prvu priliku na susretu imao je Karim Benzema, koji je nastavio tamo gdje je stao prošle sezone – promašivati, ovaj put sa samo sedam metara pucao je pored gola. Iz prvog udarca Crvenih vragova pao je pogodak. Odlično je po desnoj strani prošao Darmian i prizemno centrirao, a bivši nogometaš Barcelone Alexis Sanchez odlično pogodio za 1:0. U 24. minuti Vinicius je na drugoj strani probio bok i centrirao, no Bale je glavom pucao pored gola.

Tri minute kasnije već je 2:0. Bila je to jedna od najboljih akcija za gol na ovogodišnjem turniru kada je Juan Mata primio loptu, otvorio si malo prostora i centrirao, Čileanac Alexis zadnjim dijelom glave iza sebe gurnuo loptu, a Ander Herrera odličnim udarcem iz prve kroz ruku Casille povisio na 2:0.

Ipak, do odmora Kraljevi uspijevaju smanjiti rezultat. U trećoj minuti sudačke nadoknade Benzema je u Ronaldovom stilu, takozvanim tap-inom nakon centaršuta Hernandeza smanjio na 2:1.

Prvu priliku u nastavku vidjeli smo u 57. minuti, ali Odegaard je pucao visoko preko gola. Ni Oscar nije pucao u okvir gola u 63. minuti, a 16 minuta prije kraja De Gea je obranio pokušaj Norvežanina iz slobodnog udarca.

Osam minuta prije kraja De Tomas je s tri metra pucao preko gola, a bio je toliko siguran da je zabio gol da je počeo i slaviti. Ipak, De Geina mreža nije se zatresla, no zato je u sudačkoj nadoknadi. No, Isco je pogodio vanjski dio mreže pa je završilo 2:1, što znači da već nakon prvog kola Real nema šansi za osvajanje naslova.