[VIDEO] ICC: Juventus svladao Romu nakon jedanaesteraca, Mandžukić zabio u regularnom dijelu

Iako je Barcelona jučerašnjom pobjedom nad Real Madridom od 3:2 i matematički osvojila International Champions Cup, večeras se za prestiž morala odigrati i posljednja utakmica, ona između Rome i Juventusa. Stara dama boljim izvođenjem jedanaesteraca upisala je 6:5 pobjedu te se iz SAD-a vraća uzdignute glave.

Već u sedmoj minuti Dybala je s 20-ak metara pucao ravno u Alissona, a minutu kasnije Džeko je glavom pucao pored gola. S druge strane pokušao je Nainggolan, no u desetoj minuti pucao je pored gola. U 24. minuti Cuadrado je lijepo pronašao Mandžukića, no naš reprezentativac pucao je pored gola.

Ipak, u 29. minuti Alex Sandro prošao je po lijevoj strani i pronašao Mandžukića, koji je zaobišao Alissona i zabio za prednost Stare dame. Do odmora Džeko je mogao izjednačiti, no pucao je ravno u Buffona te se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom Juventusa.

Nastavak je otvorio Douglas Costa, čiji je udarac glavom otišao daleko preko gola, da bi u 51. minuti Strootman pogodio gredu. Tri minute kasnije Buffon je obranio pokušaj Džeke, a na drugoj strani Alisson je krajnjim naporom zaustavio pokušaj Higuaina.

Tada su uslijedile zamjene, što je utjecalo na kvalitetu igre. Međutim, Rimljani su ostavili u igru Džeku, koji je u 74. minuti iskoristio odličan prizemni centaršut Kolarova i izjednačio na 1:1. Do kraja susreta nije bilo većih prilika pa se krenulo u izvođenje jedanaesteraca.

Svi igrači Juventusa bili su precizni, redom Lichtsteiner, Barzagli, Bernardeschi, Khedira i Costa. S druge strane Tumminellu je Pinsoglio obranio već prvi jedanaesterac, dok su Pellegrini, Iturbe, Peres i Under zabijali te je u konačnici Juventus pobijedio 6:5 i osvojio peto mjesto.