[VIDEO] ICC: Liverpool golom iz zaleđa i penala pobijedio City, čudesan preokret Benfice protiv Borussije!

Odigrane su nove dvije utakmice.

Nakon što je minhenski Bayern poražen od Juventusa s 2:0, International Champions Cup nastavio se s dvije utakmice igrane paralelno. U onoj napetijoj, Liverpool je nakon preokreta s 2:1 pobijedio Manchester City, dok je u drugom susretu Benfica nakon jedanaesteraca pobijedila Borussiju Dortmund.

Na MetLife Stadium u East Rutherfordu Manchester City i Liverpool odigrali su odličan derbi, unatoč kiši, a završilo je 2:1 za Redse, koji su do pobjede došli uvelike zahvaljujući sucu Stoici. Bila je to napadačka igra u prvom poluvremenu, a unatoč po pet pokušaja s obje strane, pogodaka nije bilo. Najopasniji po gol Redsa bili su Mahrez, Foden i Diaz, dok su Građanima prijetili Jones i Sturridge.

Puno velikih zvijezda ušlo je u nastavku s obje strane, a Leroy Sane u 52. minuti našao se u prvoj prilici, no odličnu obranu upisao je Kelleher. Četiri minute kasnije Van Dijk je nakon kornera prebacio loptu za Solankea, koji je zabio gol, ali su ga suci zbog zaleđa opravdano poništili. Na drugoj strani uslijedila je brza polukontra, Silva je uposlio Sanea, koji je pretrčao Van Dijka i Clynea i zabio za vodstvo Građana.

Međutim, u 63. minuti Mohamed Salah iskoristio je centaršut Camacha i izjednačio. Ipak, nalazio se u čistom zaleđu pa su suci pogriješili ne poništivši njegov gol. Mogao je Egipćanin preokrenuti rezultat, no pet minuta kasnije pogodio je gredu, da bi Sadio Mane tri minute prije kraja zaobišao Harta, no pogodio vanjski dio mreže.

Ipak, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade sudac je odlučio jedan prekršaj Adarabioya okarakterizirati kao kazneni udarac s desetak sekundi zakašnjenja i nećkanja hoće li pokazati na bijelu točku. Mane je izveo kazneni udarac izvan vremena sudačke nadoknade i donio pobjedu Redsima.

Manchester City (3-5-2)

Bravo (Hart 46′) – Humphreys, Martret, Denayer (Gomes 46′) – Harrison (Roberts 67′), Foden, Zinchenko (Adarabioyo 67′), Mahrez (Dele-Bashiru 75′), Bolton (Garre 75′) – Diaz (B. Silva 46′), Nmecha (Sane 46′, 57.)

Liverpool (4-3-3)

Karius (Kelleher 46′) – Clyne (Grujić 62′), Gomez (Klavan 46′), Van Dijk (Phillips 66′), Robertson (Moreno 62′) – Wijnaldum (Woodburn 46′), Fabinho (Camacho 62′), Milner (Chirivella 66′)– Jones (Salah 62′, 63.), Sturridge (Solanke 46′), Lallana (Mane 46′, 90+4. – 11m)

U drugoj utakmici igranoj paralelno, na Heinz Field u Pittsburghu, Borussia Dortmund odigrala je svoju posljednju utakmicu na ICC-u i upisala prvi poraz. Iako je vodila 2:0, nakon jedanaesteraca je izgubila s ukupnih 6:5. Oba gola Nijemaca postigao je centarfor Maximilian Philipp, no u nastavku su se Portugalci probudili. Almeida je u 51. minuti uspio smanjiti rezultat, da bi Semedo odličnim udarcem u 74. minuti izjednačio. U raspucavanju s bijele točke Gomez i Samaris pogodili su stativu, odnosno gredu, no ključni trenutak dogodio se u petoj seriji kada je Svilar obranio pokušaj Isaka.