[VIDEO] ICC: Manchester City se ispromašivao, ali i pobijedio Tottenham

Na Nissan Stadium u Nashvilleu, saveznoj državi Tennessee, veliki engleski derbi u sklopu International Champions Cupa odigrali su Manchester City i Tottenham. Momčad Pepa Guardiole pobijedila je s 3:0, iako je objektivno moglo biti i 6:0 te time najavila, čini se vrlo uspješnu sezonu.

Već u drugoj minuti Dele Alli je nakon centaršuta Trippiera pucao iz prve, no Ederson je bio siguran. Na drugoj strani Građani svoju prvu priliku pretvaraju u pogodak. De Bruyne je izveo slobodni udarac, a Stones glavom zabio za 1:0. U 15. minuti već je moglo biti 2:0, no Lloris je obranio pokušaj Jesusa. U 21. minuti De Bruyne je uposlio i Danila, no Lloris je obranio i Brazilčev pokušaj.

U 29. minuti napokon smo vidjeli dobar pokušaj Pijetlova, no Ederson je obranio pokušaj Eriksena iz slobodnog udarca. Dvije minute prije kraja prvog dijela Lloris je obranio pokušaj Fernandinha, baš kao i udarac Danila minutu kasnije, da bi Jesus pucao preko gola u sudačkoj nadoknadi pa se na odmor otišlo sa samo minimalnom prednošću Manchester Cityja.

Građani su nastavili napadati i u nastavku. U 52. minuti Jesus je pucao pored gola, a deset minuta kasnije Danilo je lijepo pronašao Aguera, no Vorm je obranio Argentinčev pokušaj. Aguero je u 65. minuti pogodio i stativu, da bi isti igrač pogodio istu stativu i u 69. minuti.

Konačno, u 72. minuti Nasri je pronašao Raheema Sterlinga, koji je pobjegao Daviesu i napokon povisio prednost Građana na 2:0. Do kraja susreta još jednu priliku imao je Eriksen, no svoju prvu obranu upisao je mladi Švicarac Murić.

Kada se činilo da će susret završiti 2:0 ukazao se mladi Brahim Diaz.  Nakon izuzetno dugačke akcije udarce Aguera i Sanea blokirali su igrači Spursa, no na pravom mjestu našao se Diaz i postavio konačnih 3:0.