[VIDEO] ICC: Manchester United srušio Real nakon jedanaesteraca, igrali Modrić i Kovačić

Na Levis Stadium u Santa Clari, saveznoj državi Californiji, veliki derbi na International Champions Cupu odigrali su Real Madrid i Manchester United. 65 109 gledatelja vidjelo je pobjedu momčadi Josea Mourinha od 3:2 nakon raspucavanja s bijele točke, nakon što je regularni dio završio 1:1.

Na početku susreta Kraljevi su imali blagu dominaciju, no United je prvi zaprijetio. Ipak, u sedmoj minuti Navas je lakoćom obranio pokušaj Martiala. Kako je poluvrijeme odmicalo Crveni vragovi igrali su sve bolje, ali bez pravih prilika sve do 42. minute kada je Lingardov pokušaj s 20 metara otišao zamalo pored gola. I onda, kada se činilo da će se na odmor otići bez pogodaka, Anthony Martial probio je desni bok, izvrtio Carvajala i prizemno centrirao, a Lingard zabio za 1:0.

Koliko je Manchester United nadigrao Kraljeve govori i činjenica da Real u prvom poluvremenu nije uputio ni udarac prema golu Sergia Romera, koji je na poluvremenu zamijenjen bez da je upisao ijednu obranu. Zinedine Zidane u nastavku je također promiješao momčad i uveo novih 11 igrača, a Kovačić je zamijenio neprimjetnog Modrića. Rezultiralo je to s dva slabašna pokušaja Gomeza, no udarci nisu išli u okvir gola. U 62. minuti odgovorio je Fellaini, no glavom je nakon kornera pucao preko gola.

U 69. minuti Real je izjednačio. Lindelof je srušio Hernandeza u kaznenom prostoru, a sudac pokazao na bijelu točku. Casemiro je bio siguran izvođač i zabio za 1:1. Fueillasier je tri minute kasnije imao slobodni udarac, no De Gea je upisao vrhunsku obranu.

Osam minuta prije kraja Fellaini je ponovno pucao preko gola, a Gomezov pokušaj iz druge minute sudačke nadoknade također je otišao pored gola pa se krenulo u raspucavanje s bijele točke. U prve dvije serije Martial i McTominay kod Uniteda nisu pogađali okvir gola, dok je De Gea obranio pokušaje Kovačića i Oscara. U trećoj seriji pogađali su Mkhitaryan i Quezada, da bi u četvrtoj seriji Lindelofu obranio Casilla. Ipak, Hernandez je pucao pored gola, a u petoj seriji Blind je prvo zabio za 2:1, da bi Casemiro pogodio gredu i Crveni vragovi su upisali zasluženu pobjedu.